Tarnów. Zmienione rozkłady jazdy pociągów

  • 18.03.2020, 11:17
  • Natalia Tryba
Mniej pociągów
loadingŁaduję odtwarzacz...
W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa i związany z tym spadek mobilności Polaków, od dzisiaj nastąpiły znaczne zmiany w rozkładach jazdy pociągów. Obowiązywać będą one do niedzieli, 29 marca.

Na trasie z Tarnowa do Krakowa koleje małopolskie odwołały m.in. po jednym kursie w porannym i popołudniowym szczycie. I tak zawieszone zostały pociągi kursujące z Krakowa do Tarnowa o godz. 8.54 oraz z Tarnowa do Krakowa o godz. 14.53. Wycofany został ponadto ostatni pociąg z Tarnowa do Bochni, który z naszego miasta odjeżdżał o godz. 23.30. Nie będą również kursowały pociągi „Hubal”, łączące Kraków z Jasłem.

Koleje Małopolskie informują przy tym, że sytuacja w pociągach będzie monitorowana i w przypadku znikomej frekwencji możliwe będzie zmniejszenie zestawienia składów. Szczegółowe informacje dotyczące ograniczenia oferty przewozowej realizowanej przez Koleje Małopolskie dostępne są na stronie: https://malopolskiekoleje.pl/index.php/wydarzenia/85-2019/464-uwaga-ograniczenia-w-ofercie-przewozowej-w-okresie-18-29-marca-2020-r, na której można znaleźć również dokładny wykaz odwołanych kursów.

Na wniosek województwa podkarpackiego na odcinku Tarnów – Rzeszów odwołana została jedna para pociągów ze Śląska do Rzeszowa. Dotyczy to składu relacji Wodzisław Śląski – Rzeszów odjeżdżającego z Tarnowa o godz. 9.10 oraz pociągu Rzeszów – Katowice, który przyjeżdżał do Tarnowa o godz. 15.07.

Już wczoraj swoją ofertę przewozową częściowo ograniczyło PKP Intercity, które dzisiaj i w kolejnych dniach zawieszać będzie kolejne połączenia. Zmiany te dotyczyć będą m.in. przejeżdżających przez Tarnów pociągów z Przemyśla do Świnoujścia, Jeleniej Góry, Wrocławia czy Bielska-Białej, jak również Pendolino jadącego z Rzeszowa do Gdyni. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/komunikaty/zmiany-w-kursowaniu-pociagow-krajowych.html

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe