Tarnów. Pierwszy przypadek koronawirusa w naszym mieście, pacjent został przewieziony do szpitala jego stan jest dobry

  • 17.03.2020, 08:43
  • Natalia Tryba
rzecznik_wojewoda_17-03-20-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak podał na swoim facebookowym profilu Prezydent Miasta Roman Ciepiela u jednego z mieszkańców Tarnowa wykryto obecność wirusa SARS-CoV- 2. Pacjent jest już w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Wykazał się odpowiedzialną postawą.

Jak podaje Urząd Miasta Tarnowa zakażony to: "młody, niespełna 30-letni tarnowianin w ubiegłym tygodniu wrócił z wycieczki do Francji. W poniedziałek zaobserwował u siebie podwyższoną temperaturę. Mężczyzna zachował się bardzo odpowiedzialnie, gdyż najpierw skontaktował się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie, a następnie trafił na oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Przeprowadzony test wykazał obecność koronawirusa w organizmie i mężczyzna został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jego stan był dobry".

Jak  się nam udało ustalić, tarnowianin zarażony koronawirusem to młody mężczyzna, który przebywał w domowej kwarantannie. 

 

W Małopolsce potwierdzono piąty potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. Tym razem chodzi o mężczyznę w sile wieku. Przebywa on w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jego stan jest stabilny.

 

Jak informuje biuro wojewody, na dzień 15 marca w Małopolsce hospitalizowanych było 33 pacjentów, 325 objęto kwarantanną, a 342 osoby były pod nadzorem epidemiologicznym 

Z kolei wczoraj biuro prasowe wojewody informowało o spadku osób hospitalizowanych. Dzienna informacja z 16 marca mówi o 16 osobach przebywających w szpitalu, 311 objętych kwarantanną oraz 490 pod nadzorem epidemiologicznym. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
d
d 18.03.2020, 07:30
Jak odpowiedzialnie ???!! Wirus już był na świecie , a debile jeżdzili na wycieczki.
sceptyk
sceptyk 17.03.2020, 22:39
No ale czy na pewno u "jednego" z Tarnowa?
GOSIA
GOSIA 19.03.2020, 00:04
Ten zastosował się d owytycznych, a ile ludzi było za granicą w tym roku w ferie, co co przyjechali na początku lutego to nie mogli być zakażeni? Pewnie byli np be objawowo. Ale o tym nikt nie mysli
Vera
Vera 17.03.2020, 20:14
Teraz uciekają do Polski jak coś się dzieje wtedy Polska dobra. Niech tam siedzą jak inni placy a nie tu przyjadą i zarażają zero odpowiedzialności i myslenia. A co o tam ja jestem to ty będziesz takie myślenie właśnie.
Binio
Binio 17.03.2020, 15:28
Śmiać mi się chce jak czytam co wy piszecie, obudźcie się ludzie każdy zachoruje jeden wcześniej drugi puzniej muszą tylko rozłożyć w czasie ludzi bo żadne państwo nie jest w stanie przyjąć tyłu ludzi w szpitalach wiecie ile osób z tarnowa podróżuje czy do pracy za granicą za tydz będzie 1000zarazonych nie panikujcie nic nie trwa wiecznie
Pawel
Pawel 17.03.2020, 13:54
Ten wirus to grypa a nie ebola😂😂😂
Monika
Monika 17.03.2020, 14:48
Śmiej się, potem będziesz płakać
RRR
RRR 17.03.2020, 11:19
Osoby które miały z nim styczność już pewnie zostały powiadomione. W zeszłym tygodniu spisywano wszystkie osoby podróżujące pociągami/autobusami transgranicznymi (i siłą rzeczy pasażerów samolotów), więc SANEPID doskonale wie kto z nim podróżował, i te osoby zapewne są już poddane kwarantannie.
Kasia
Kasia 17.03.2020, 12:03
Jeżeli ta osoba jechała samochodem osobowym to nikt nie wie nic.. bo osobówki nie były poddawane kontroli przez jakiś czas
d
d 17.03.2020, 10:07
Powinny być podane wszystkie dane o tym człowieku.
Gosc
Gosc 19.03.2020, 00:05
Niby dlaczego, żeby takie debile jak ty mogły go szczuć. Stojąc w kolejce też możesz się zarazić i zarażać.
Gość
Gość 17.03.2020, 10:56
Niby dlaczego?A co to on jeden ma w tym regionie koronawirusa?ludzie wracają z zagranicy i gdzieś tu mają kwarantanne ten czlowiek zachował sie przynajmniej odpowiedzialnie
gość
gość 17.03.2020, 11:29
A nie powinni wracać. tylko siedzieć tam gdzie są , wtedy wirus by się nie rozprzestrzeniał.
Gosc
Gosc 19.03.2020, 00:05
A Polaczki nie powinni zapier... Na zakupy w tłumach, ale to robia
Stan
Stan 17.03.2020, 15:31
Jestem za,rząd robi bardzo źle ściągając pseudo wyspiarzy,gdzie są tam powinni pr,eczekac a nie przywozić zarazy do kraju,
Gosc
Gosc 19.03.2020, 00:07
A ty możesz ją roznosic stojąc w kolejce po papier, bo musisz mieć papier toaletowy na 6 miesiecy
K
K 17.03.2020, 09:41
Dlaczego noe podano konkretów dotyczacych osób z ktorymi ta psoba miała styczność?

Pozostałe