Centrum Zdrowia Tuchów: Strefy dla większego bezpieczeństwa

  • 16.03.2020, 10:01
  • Żródło: Centrum Zdrowia Tuchów
Centrum Zdrowia Tuchów: Strefy dla większego bezpieczeństwa
Centrum Zdrowia Tuchów w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem wprowadziło kolejne środki bezpieczeństwa w przychodni i w szpitalu rodzinnym. Wydzielonych zostało osiem stref obejmujących gabinety, pracownie, punkty przyjęć i oddziały. Każda z nich posiada osobne wejście dla oraz węzeł sanitarny. Osoby wchodzące na teren placówki mają mierzoną temperaturę.

W strefie obejmującej świadczenia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w gabinecie B2/B3 wyznaczono miejsca udzielania świadczeń Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. W pokoju B1 zlokalizowany został gabinet zabiegowy dla świadczeń tego typu. W tej strefie temperaturę w godzinach od 7:00 do 18:00 mierzy personel rejestracji POZ , a po 18:00 personel gabinetu zabiegowego NiŚOZ. Pacjenci korzystający ze świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej są proszeni są o rozważenie ograniczenia wizyt w gabinetach. Dzięki wprowadzeniu teleporad mogą oni może telefonicznie zgłosić potrzebę wystawienia recepty, a w uzasadnionych przypadkach nawet otrzymać zwolnienie lekarskie. Telefon do rejestracji 14 65 35 100 wew. 11. Tylko w sytuacjach kiedy jest to niezbędne pacjenci powinni się umawiać na wizytę w przychodni.

W pracowniach diagnostycznych, gabinetach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej i w rejestracji ogólnej temperaturę przy drzwiach przesuwnych mierzy pracownik działu technicznego.

Oddziały szpitalne: chorób wewnętrznych, chirurgii jednego dnia oraz ginekologiczno-położniczy są strefami zamkniętymi. Tutaj wstępna selekcja, wraz z pomiarem temperatury, odbywa się w punkcie przyjęć. Wciąż obowiązuje także zakaz odwiedzin w oddziałach szpitalnych.

W pozostałych strefach pomiaru dokonuje personel przed wejściem pacjenta do gabinetu. W przypadku stwierdzenia temperatury powyżej 38 stopni pracownik przeprowadza wywiad z pacjentem. W sytuacji potwierdzenia objawów zakażenia koronawirusem pacjent jest kierowany do najbliższego oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Źródło: Centrum Zdrowia Tuchów

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe