"Sprawca w momencie wydania decyzji przez policję będzie musiał natychmiast opuścić dom". Rząd przyjął projekt ustawy "antyprzemocowej"

  • 03.03.2020, 20:24
  • TVN24/x-news
"Sprawca w momencie wydania decyzji przez policję będzie musiał natychmiast…
Warszawa. Rząd przyjął projekt tzw. ustawy „antyprzemocowej”, która nakazuje osobie stosującej przemoc domową opuszczenie mieszkania i zakaz zbliżania się do niego. – To sprawca przemocy natychmiast w momencie wydania decyzji przez policję będzie musiał opuścić dom – mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Sprawcy będzie wolno zabrać z mieszkania niezbędne rzeczy. Jeśli nie będzie miał gdzie się udać, policja wskaże mu placówki noclegowe, np. schroniska dla bezdomnych.

Szef resortu sprawiedliwości poinformował, że ustawa nakłada obowiązek na policję, by regularnie sprawdzać, czy sprawca przemocy nie narusza wydanego zakazu. Ustawa wprowadza za takie wykroczenie karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe