Szczucin. Aktywizacja seniorów w klubie „Senior+”

  • 03.03.2020, 16:06
  • Daria Kurczab
tar_2020-03-03_senior_szczucinmovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Szczucin zyskała nowe miejsce, w którym mieszkańcy powyżej 60 roku życia będą mogli aktywnie spędzać czas. Klub, na którego powstanie gmina pozyskała środki finansowe w ramach Państwowego Programu „Senior+” mieści się przy ul. Piłsudskiego 7 w Szczucinie i funkcjonuje od 02 stycznia.

W wyremontowanych i wyposażonych ze środków Programu oraz gminy Szczucin pomieszczeniach seniorzy skorzystają z przestronnej sali, w której mogą grać w szachy, karty, gry planszowe, haftować, tworzyć prace plastyczne lub po prostu porozmawiać, znajdują się tu również salonik telewizyjny, kuchnia, gdzie można przygotować kawę lub ciepły posiłek, oraz miejsce do aktywności fizycznej.

Klub „Senior+” w Szczucinie został przygotowany dla 15 uczestników, jednak zgłoszenia przerosły najśmielsze oczekiwania. Na chwilę obecną jest ponad 30 chętnych do korzystania z zajęć w klubie „Senior+”

W związku tak licznym zainteresowaniem planowane jest powiększenie obecnej przestrzeni, tak by

całe piętro było do ich dyspozycji.

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe