Tarnów. Konfrontacje plakatu studenckiego

  • 02.03.2020, 15:03
  • Natalia Tryba
tar-2020-02-03_csmgot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kilkadziesiąt plakatów prezentuje zróżnicowaną wrażliwość studentów wobec problemów społecznych. W Centrum Sztuki Mościce odbyła się kolejna edycja Konfrontacji Plakatu Studenckiego. Na wystawie zaprezentowane zostało kilkadziesiąt prac z ośmiu polskich uczelni.

Na wystawie zaprezentowane zostanie kilkadziesiąt studenckich plakatów społeczno – kulturalnych o różnorodnych rozwiązaniach ideowych i formalnych. W porównaniu z poprzednią edycją tegoroczna przyjmie formę konfrontacji. Do wystawy zostały zaproszone wybrane pracownie wydziałów grafiki polskich uczelni wyższych. Kluczem wyboru było różnorodne podejście do projektowania komunikatu wizualnego prezentowane przez wybrane ośrodki naukowe.

Na wystawie znajdą się zarówno plakaty typograficzne, budowane na zasadach reklamowych, jak i realizacje czysto autorskie czy impresyjne. Zobaczyć będzie można wiele nowych, oryginalnych rozwiązań, które poszerzą świadomość odbiorców, zachęcą do dyskusji i twórczego działania.

Głównym zarysem wystawy jest temat społeczno-kulturalny. Eksponowane będą plakaty: ekologiczne, socjalne, polityczne, kulturalne, dotyczące ochrony praw zwierząt, zagrożeń współczesnej cywilizacji oraz inne. Celem wystawy jest pokazanie tego, co jest ważne z punktu widzenia młodych ludzi.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe