Powiat Dąbrowski. Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

  • 01.03.2020, 15:10
  • Daria Kurczab
tar2020-03-01-_wyklecimovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W tym roku, dzięki wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej jak również Ministerstwa Obrony Narodowej po raz pierwszy z taką oprawą obchodzony jest Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dąbrowie Tarnowskiej. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni, przez co wielu zapłaciło najwyższą cenę.

O żołnierzach wyklętych pamiętają zarówno przedstawiciele władz państwowych, którzy wygłaszają przemówienia oraz składają wieńce jak również zwykli obywatele, którzy w ten niedzielny poranek przybyli licznie wraz ze swoimi rodzinami, by móc oddać hołd „Żołnierzom Wyklętym”

W programie uroczystości znalazły się: przemarsz patriotyczny delegacji, Apel poległych na Placu Walczących o Niepodległą Polskę, uroczysta Msza Św, koncert w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym oraz otwarcie wystawy w Domu Parafialnym poświęconej ks. Władysławowi Gurgaczowi, kapelanowi oddziału „Żandarmeria” polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców.

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Romek
Romek 02.03.2020, 15:35
Przez kogo zostali wyklęci?

Pozostałe