Kredyt konsolidacyjny – kiedy po niego sięgnąć?

  • 26.02.2020, 15:15
  • Żródło:
Kredyt konsolidacyjny – kiedy po niego sięgnąć?
Spłacanie wielu zobowiązań jednocześnie może być niekiedy bardzo kłopotliwe. Zwłaszcza gdy mamy kilka zadłużeń z różnych źródeł. Kredyt konsolidacyjny jest ciekawym rozwiązaniem - pomaga nam zamknąć wszystkie raty miesięczne w jedną stałą opłatę. W jakim przypadku warto po niego sięgnąć oraz gdzie się w tym celu udać?

Dla kogo jest kredyt konsolidacyjny?

Masz na głowie wiele zobowiązań? Posiadanie kilku pożyczek czy kredytów może być bardzo niebezpieczne dla naszych finansów. Czasami prowadzi to nawet do spirali zadłużenia. Jak sobie zatem poradzić, kiedy gonią terminy, a odsetki wciąż rosną?

Z pomocą może przyjść kredyt konsolidacyjny, który łączy nasze zobowiązania finansowe w jedno - zamiast płacenia kilku rat, płacimy jedną, niejednokrotnie niższą aniżeli suma naszych wszystkich płatności. Z takiej usługi warto skorzystać w wielu przypadkach, a dzisiejsze jej otrzymanie jest znacznie ułatwione. Całą procedurę wnioskowania możemy przejść online, np. na platformie www.bancovo.pl/landing/kredyt-konsolidacyjnyKredyt konsolidacyjny może połączyć zarówno nasze inne kredyty bankowe, ale i pożyczki.

Gdzie możemy otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne są oferowane przez banki. Jednak pojawia się coraz więcej instytucji pozabankowych, które oferują również pożyczki konsolidacyjne.

Porównując jak największą liczbę ofert, możemy znaleźć najbardziej opłacalną dla nas opcję. W wielu przypadkach samodzielna analiza rynku będzie dla nas lepsza, aniżeli skorzystanie z pierwszej przygotowanej dla nas oferty w oddziale.

Zanim jednak wybierzemy daną instytucję, warto sprawdzić szczegóły warunków, na jakich jest udzielany kredyt konsolidacyjny. Wysokość raty po konsolidacji, RRSO, prowizja, oprocentowanie i wszelkie opłaty administracyjne – to one wpływają na to, ile faktycznie zapłacimy. Dlatego nie wierzmy ofertom w ciemno i sprawdzajmy jak najwięcej szczegółów. A w razie jakichkolwiek wątpliwości – zapytajmy, zanim podpiszemy.

Szukając oferty kredytu konsolidacyjnego, warto skorzystać z produktów przygotowanych przez zaufane instytucje. Zadowolenie klientów oraz wieloletnie doświadczenie na rynku to podstawowe cechy dobrej firmy oferującej nie tylko kredyty konsolidacyjnych, ale również inne produkty finansowe.

Źródło:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe