Kolejny projekt edukacyjny będzie realizowany w gminie Wojnicz

  • 19.02.2020, 18:27 (aktualizacja 20.02.2020, 12:45)
  • UM Wojnicz
Kolejny projekt edukacyjny będzie realizowany w gminie Wojnicz

Nowoczesna szkoła – kluczem do sukcesu uczniów w Gminie Wojnicz” tak brzmi tytuł nowego projektu edukacyjnego, na którego realizację gmina otrzymała ponad 840 tys. dofinansowania.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 - 2020, działanie 10.1.3. Gmina Wojnicz otrzymała dofinansowanie w wysokości 841 714,00 zł, które stanowi 95% wartości zadania, na realizację projektu pn." Nowoczesna szkoła - kluczem do sukcesu uczniów w Gminie Wojnicz”.

 

Rozstrzygnięty konkurs dotyczy projektu, który kładzie nacisk na rozwijanie u uczniów naszych szkół kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy, rozwój kompetencji i umiejętności zawodowych nauczycieli, wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi, w tym w zakresie rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych.

Zaplanowane w projekcie formy wsparcia, to działania obejmujące między innymi dodatkowe zajęcia rozwijające oraz dydaktyczno-wyrównawcze dla 180 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu oraz Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wielkiej Wsi w łącznej ilości 1740 godzin zajęć.

Projekt będzie realizowany w latach 2020 – 2022.

- To ogromny zastrzyk nie tylko środków finansowych, ale i możliwości inwestowania w edukację w naszej gminie. W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. Zostaną także doposażone pracownie komputerowe oraz pracownie przyrodnicze, biologiczne, chemiczne, fizyczne, matematyczne i geograficzne
w obu placówkach. Projekt zakłada również powstanie nowocześnie wyposażonej sali sensorycznej o najwyższych standardach przy Szkole Podstawowej w Wojniczu. –
tłumaczy burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk. - Z projektu będą mogli skorzystać również nauczyciele
w ramach wsparcia poprzez możliwość podniesienia swoich kwalifikacji. –
dodaje.


 


 

UM Wojnicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe