Ryglice. Otwarcie odnowionej pracowni informatycznej

  • 15.02.2020, 18:50
  • Natalia Tryba
tar-2020-02-15_ryglice_zspgot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Czesława Majorka w Ryglicach została oddana do użytku odnowiona pracownia informatyczna wyposażona między innymi w 18 nowych stanowisk komputerowych, dostosowana do kształcenia w zawodzie technik informatyk. W symbolicznej ceremonii uczestniczył Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach to szkoła, która może poszczycić się dużymi tradycjami i bardzo dobrymi efektami w kształceniu informatycznym. Jak podkreśla Dyrektor szkoły, Janusz Szczęch, zawód technik informatyk to profesja dająca duże możliwości na obecnym rynku pracy. - To zawód, który pozwala także realizować swoje pasje związane z informatyką i komputerami. Odnowiona pracownia informatyczna z nowoczesnymi stanowiskami komputerowymi i oprogramowaniem pozwoli jeszcze lepiej realizować proces kształcenia w tym zawodzie w naszej szkole - stwierdza Dyrektor ZSP.

Technicy informatycy, którzy kończą Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach to osoby dobrze przegotowane do wykonywania tego zawodu - dodaje Janusz Szczęch.

Inwestujemy w informatykę i w pracownie informatyczne w naszych szkołach powiatowych. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach pracownia ta jest dedykowana szczególnie do nauki w zawodzie technik informatyk - mówi Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego. - Pracownia jest gruntownie wyremontowana i wyposażona w nowoczesne stanowiska komputerowe z odpowiednim oprogramowaniem. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł nieznacznie ponad 50 tys. zł. i został sfinansowany ze środków własnych powiatu.

W bieżącym roku zmieniły się wymagania egzaminacyjne w zawodzie technik informatyk, stąd wymiana sprzętu i oprogramowania stała się konieczna, tak aby nasi uczniowie byli kształceni na wymaganym, wysokim poziomie - dodaje Tomasz Stelmach.

W oddaniu do użytku odnowionej pracowni informatycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach uczestniczyli również Radni Powiatowi z Ryglic - Władysław Olszówka i Krzysztof Płaczek, który na co dzień jest także nauczycielem przedmiotów informatycznych w ryglickim ZSP. Obecny był także Czesław Mida, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji tarnowskiego Starostwa.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe