Czy karboksyterapia jest skuteczna?

  • 11.02.2020, 08:28 (aktualizacja 19.02.2020, 13:15)
  • Artykuł zewnętrzny
Czy karboksyterapia jest skuteczna?
Nazwy dzisiejszych zabiegów, oferowanych przez profesjonalne salony urody często mogą budzić pytania, gdyż są z reguły obco brzmiące słowa. Jednym z takich, frapujących dla niewtajemniczonych, terminów z dziedziny kosmetologii może być karboksyterapia. Na czym polega? Co daje? Czy jest się czego obawiać? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Karboksyterapia – trochę historii

Karboksyterapia to inaczej terapia dwutlenkiem węgla. Zbawienny wpływ tego gazu na zdrowie ludzi w niewielkich, podskórnych dawkach zauważono już w pierwszej połowie XX wieku. Początkowo zastrzyki z zawartością dwutlenku węgla stosowano w leczeniu problemów z krążeniem w nogach oraz przy niektórych ze schorzeń serca. Leczenie tym gazem było szczególnie popularne we Francji. Dwutlenek węgla podawano np. w terapii powikłań naczyniowych czy przy leczeniu owrzodzenia pochodzenia miażdżycowego. Często zalecano również kąpiele w wodzie z dodatkiem dwutlenku węgla. Z biegiem lat pojawiła się bezdyskusyjna obserwacja, że takie zabiegi wpływają też znakomicie na wygląd skóry.

Karboksyterapia dzisiaj

Od niedawna karboksyterapia jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów, jakie stosuje się w celu miejscowego usunięcia podskórnej tkanki tłuszczowej. Doskonale radzi sobie także z rozstępami, cellulitem, bliznami i innego rodzaju przebarwieniami. Można zetknąć się z opinią, że karboksyterapia Kraków to krok milowy w dziedzinie kosmetologii na miarę pojawienia się botoksu.

woman-s-face-3373716.jpg

Na czym polega ten zabieg?

W pewnym skrócie – ten innowacyjny zabieg upiększający (zwany też karbosyntezą) polega na wstrzykiwaniu kilkanaście milimetrów pod skórę niewielkich dawek dwutlenku węgla przy użyciu specjalnego pistoletu z cieniutką igłą. Skutkuje to powstaniem kontrolowanego stanu zapalnego, co z kolei niesie za sobą naturalny rozkład tkanki tłuszczowej w danej lokalizacji. Dalsze losy tak rozbitego tłuszczu to wydalenie z organizmu w wyniku działania metabolizmu.

Wśród dodatkowych efektów warto wymienić znaczne pobudzenie mikrokrążenia podskórnego, co skutkuje zdecydowaną poprawą poziomu odżywienia skóry. Staje się ona bardziej elastyczna, wygląda ładnie, zdrowo i młodo. 

Ile czasu należy poświęcić na karboksyterapię?

Aby osiągnąć optymalne efekty – kosmetolodzy zalecają powtarzanie zabiegu (jednorazowo maksymalnie dwadzieścia minut) w kilku seriach co 4 tygodnie minimum. Po skończonej terapii warto zainwestować w tzw. zabiegi przypominające – ok. co kwartał. Pewnym naturalnym skutkiem ubocznym może być niewielki obrzęk miejsc, poddanych takiej terapii. Schodzi on jednak zawsze stosunkowo szybko.

Ewentualne przeciwwskazania

Ważne, aby nie chorować na żadną z chorób, które wykluczają podjęcie tego typu leczenia skóry. Aby poznać wszystkie detale, warto odbyć szczegółową rozmowę w wybranym salonie piękności. Po karboksyterapii, podobnie jak przy wielu innych inwazyjnych zabiegach kosmetycznych nie należy wystawiać się na działanie silnego słońca.

Jak widać – jest to optymalne rozwiązanie z dziedziny medycyny estetycznej, pozwalające na skuteczne uporanie się z wieloma powszechnymi problemami skórnymi. Często bywa tak, że nie jesteśmy w stanie odchudzić np. pośladków lub ud, mimo stosowania diety oraz intensywnej aktywności fizycznej. Cóż dopiero mówić o tak powszechnym i martwiącym wiele Pań problemie, jak rozstępy czy cellulit.

Rozwój dzisiejszej oferty salonów urody jest doprawdy imponujący. Karboksyterapia jest tego doskonałym przykładem – wartym nawet większej inwestycji.

Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kalina
Kalina 25.05.2020, 09:14
U mnie karboksyterapia bardzo dobrze się sprawdziła. Jestem po 5 zabiegah na brzuch i moja skóra jest naprawdę jędrna i przede wszystkim pozbawiona cellulitu na czym najbardziej mi zalezało. Korzystałam z salonu w Wawie, Laser Care bo już kolejna osoba mi mówiła, że tak dobrze robią ten zabieg

Pozostałe