"Inne światy" Marcina Bawca zainaugurowały otwarcie... galerii w galerii

  • 10.02.2020, 16:57
  • Natalia Tryba
tar-2020-02-10_bawiecgot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Takiej wystawy w Tarnowie jeszcze nie było, ale wszystko wskazuje na to, że kolejne już niebawem. W Gemini Park Tarnów powstała galeria sztuki G10. Otwarcie przestrzeni zainaugurowano wernisażem Marcina Bawca - który pasję fotografowania połączył z zamiłowaniem do podróży.

O autorze: Marcin Bawiec mieszka i pracuje w Tarnowie. Pasję fotografowania łączy z zamiłowaniem do podróży - odwiedził wiele krajów na świecie (m.in. Maderę, Filipiny, Azory, Toskanię, Niemcy, Portugalię, Zjednoczone Emiraty Aabskie, Hiszpanię, Włochy). Z każdej podróży sporządza dokumentację fotograficzną (odległych miejsc, krajobrazów i ludzi), którą następnie prezentuje na licznych wystawach, spotkaniach, pokazach multimedialnych. Jest członkiem Wojnickiego Towarzystwa Fotograficznego Fotum, w którym obecnie pełni funkcję członka Komisji Rewizyjnej. Marcin Bawiec jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych; indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych, pokonkursowych. Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych, organizowanych (m.in.) pod patronatem FIAP, zdobywając wiele akceptacji, medali, nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych. Pokłosiem udziału w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych (pod patronatem FIAP) było przyznanie mu (w 2017 roku) tytułu honorowego Artiste FIAP (AFIAP) oraz (w 2018 roku) tytułu Excellence FIAP (EFIAP) – przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP (z siedzibą w Luksemburgu.W 2018 roku Marcin Bawiec został mianowany dyrektorem ds. członkostwa Photographic Society of America w Polsce - w/w funkcja jest po raz pierwszy (w historii PSA) pełniona przez Polaka, jest Oficerem Łącznikowym Photographic Society of America w Polsce. W dniu 24 kwietnia 2018 roku otrzymał certyfikat QPSA (Recognition of Photographic Achievement) W 2019 roku jako pierwszy Polak uzyskał tytuł ARTIST (A.CPE) w Rumuni.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe