Jest wykonawca projektu na przebudowę mostu w Ostrowie

  • 07.02.2020, 10:41
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-02-07-starostwo-most-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rozstrzygnięto przetarg na projekt mostu na Dunajcu w Ostrowie. Niezbędną do przebudowy dokumentację wykona rzeszowska firma Promost Consulting. Do przetargu stanęło w sumie pięć firm.

Umowa z wykonawcą ma być podpisana w poniedziałek. Jak wyjaśnia starosta tarnowski, zadaniem rzeszowskiej firmy jest przygotowanie projektu przeprawy mostowej. Po przebudowie mostu mają zostać utrzymane dotychczasowe parametry techniczne.

Warto dodać, że dokumentacja ma być gotowa najpóźniej do końca czerwca bieżącego roku. Za ten projekt powiat tarnowski zapłaci 445 tysięcy złotych. Z kolei przebudowa mostu ma pochłonąć aż 35 milionów złotych. Starosta tarnowski przy tej inwestycji liczy na pomoc rządową. W tej sprawie odbyły się już rozmowy w Warszawie.

Przebudowa mostu miałaby się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cw
cw 08.02.2020, 18:39
Chińczycy postawili dwa szpitale w 2 tygodnie. Dzwońcie do nich oni taki most góra w miesiąc postawią.

Pozostałe