Wojnicz. Kino Wawel zaprasza na seanse filmowe

  • 02.02.2020, 14:48
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-02-02-kino-wawel-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po 10 latach do Kina Wawel w Wojniczu powróciły seanse filmowe. Już od 2 lutego można oglądać projekcje filmowe na dużym ekranie. Dzień wcześniej miało miejsce oficjalne otwarcie odnowionego obiektu. Burmistrz Wojnicza wyjaśnia, że uruchomienie kina to była jedna z obietnic jaką złożył mieszkańcom.

Jak mówi poseł Wiesław Krajewski, który był obecny na oficjalnym otwarciu kina – inwestowanie w kulturę jest bardzo potrzebne.

Remont pochłonął 220 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że lwią część bo prawie 180 tysięcy złotych pozyskano ze środków rządowych, z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z kolei ubiegłym roku z budżetu gminy wyremontowano budynek z zewnątrz.

Warto dodać, że po dekadzie przerwy, pierwszy seans wyświetlono 2 lutego o godz. 1500 i była to bajka pt. "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka".

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe