Jak dbać o deski snowboardowe?

  • 27.01.2020, 08:09
  • Materiał zewnętrzny
Jak dbać o deski snowboardowe?
Deski snowboardowe wymagają od użytkowników regularnej pielęgnacji, by służyły im możliwie jak najdłużej oraz najlepiej. Każdy snowboardzista powinien pamiętać o wykonywaniu kilku prostych czynności, zarówno podczas każdego sezonu zimowego, jak i poza nim.

Przyglądamy się temu, jak dbać o deski snowboardowe, by te służyły nam przez wiele sezonów.

 

Regularne smarowanie sposobem na sprawny ślizg

Wiele osób uważa, że ślizgów wykonanych z tworzyw sztucznych, jakie są stosowane w nowoczesnych deskach snowboardowych, nie trzeba smarować. Jest to bardzo duży błąd. Ślizg przy zakupie pokryty jest smarem technicznym, który błyskawicznie się zużywa, odsłaniając powierzchnię jezdną i narażając ją na zniszczenie. Ślizg, który nie jest regularnie smarowany z czasem traci swoje właściwości jezdne, czyli nie przesuwa się swobodnie po śniegu. Właściwy smar pozwala nam wchodzić w zakręty przy niskim nachyleniu trasy, bez znacznej utraty prędkości. Smarowanie snowboardu jest również bardzo ważne u osób początkujących, gdyż dzięki temu deska jest w stanie w ogóle poruszać się po terenach o niskim nachyleniu, które wybierają niedoświadczeni riderzy.

Dobrze nasmarowany ślizg jest także lepiej chroniony przed uszkodzeniem przez rzeczy znajdujące się w śniegu. Na stoku zdarza nam się zahaczyć o gałąź czy przejechać po kamyczku. Odsłonięty ślizg jest w pełni narażony na uszkodzenia, podczas gdy nasmarowany chroniony jest warstwą smaru. Sprawia to, że ewentualne uszkodzenia będą znacznie płytsze, niż byłyby bez smarowania.

Jak często smarować snowboard? Istnieją zwolennicy wykonywania tego po praktycznie każdym dniu treningów. Dobry smar jednak powinien nam wystarczyć na kilka intensywnych dni. Najważniejsze jest, by wykonywać smarowanie „na gorąco”, ponieważ nakładane „na zimno” smary w sprayach nie są w stanie odpowiednio nasmarować deski. Jeżeli nie wiemy, jak takie smarowanie wykonać możemy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu snowboardów, w którym nie tylko nasmarujemy deskę, ale i uzupełnimy wszelkie ubytki, czy naostrzymy krawędzie.

 

Przechowywanie deski snowboardowej po sezonie

Kolejną rzeczą, która ma ogromny wpływ na stan naszej deski snowboardowej jest to, w jaki sposób ją przechowujemy poza sezonem. Sprzętu nie można po prostu rzucić w kąt i przypomnieć sobie o nim po roku - wtedy już możemy mieć pewność, że nie będzie się do niczego nadawał. Od razu po powrocie z ostatnich zimowych jazd powinniśmy zadbać o stan i sposób przechowywania naszego snowboardu. Rozpoczynamy od wykonania serwisu, który robimy także na początku sezonu, czyli dokładnego czyszczenia, ostrzenia krawędzi, uzupełniania ubytków i smarowania deski. Wiązania powinno się rozkręcić, można nasmarować ich śruby. Deski snowboardowe poza sezonem należy przechowywać w pokrowcach, można dodatkowo owinąć swój model kocem lub ręcznikiem. Ważne, by miejsce, w którym trzymamy deskę posiadało temperaturę pokojową oraz niski poziom wilgotności. Odpadają więc garaże i piwnice.

 

Odpowiednia, regularna pielęgnacja deski snowboardowej zapewnia nam możliwość korzystania z niej przez wiele sezonów. Dbanie o sprzęt snowboardowy nie wymaga od nas dużego wysiłku, możemy konserwacji dokonać także w profesjonalnym serwisie. Warto więc wprowadzić kilka tych czynności i warunków do codziennej rutyny, by inwestycja i czas poświęcone wyborowi i pielęgnacji sprzętu odpłaciły nam się doskonałą zabawą i wieloletnią sprawnością. 

 

Nie jesteś jeszcze przygotowany na sezon narciarski 2019/2020? Kup sprzęt i odzież w sklepie online -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

 

Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

 

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Materiał zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe