Co dalej ze wschodnią obwodnicą Tarnowa? W lutym sesja w tej sprawie

  • 24.01.2020, 16:50
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-01-24-wot-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Będzie specjalna, nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej dotycząca wschodniej obwodnicy Tarnowa. To propozycja prezydenta Romana Ciepieli. Podczas tego planowanego posiedzenia głos ma zabrać przedstawiciel GDDKiA, który w ostatniej chwili odwołał swoją obecność na styczniowej sesji Rady Miejskiej. Wtedy poruszany miał być ten sam temat.

Taka wizyta przedstawiciela GDDKiA jest potrzebna, bo planowana od lat wschodnia obwodnica Tarnowa, również od lat jest kością niezgody wśród mieszkańców gminy Tarnów i miasta Tarnowa, a nawet wśród mieszkańców poszczególnych tarnowskich osiedli. Najwięcej zastrzeżeń dotyczy przebiegu planowanej inwestycji.

Przypomnijmy, że w trakcie grudniowej sesji radni miejscy ugięli się pod protestami mieszkańców i przegłosowano wniosek o zaniechaniu inwestycji. Jednak nie oznacza to, że obwodnica nie powstanie. To wszystko zależeć będzie od GDDKiA. Dlatego Jakub Kwaśny, przewodniczący Rady Miejskiej chce okrągłego stołu w sprawie wschodniej obwodnicy.

Nadzwyczajna sesja w sprawie wschodniej obwodnicy Tarnowa ma się odbyć 12 lutego bieżącego roku.

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lucjusz
Lucjusz 29.01.2020, 16:11
Bardzo potrzebna , mieszkam przy trasie lisia góra -Tarnów, tragedia ,tragedia

Pozostałe