Alarm w tarnowskim sądzie

  • 24.01.2020, 13:08
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-01-24-sad-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przesyłka z napisem "wąglik", która dotarła do sądu postawiła na nogi tarnowskie służby. W kopercie znajdował się proszek, oprócz tego w środku była informacja, że w gmachu Wymiaru Sprawiedliwości zostały podłożone ładunki wybuchowe. Do zdarzenia doszło w piątek około godzony 9.00. Na miejscu przez kilka godzin pracowała policja i straż pożarna.

Przesyłka trafi do dalszych specjalistycznych badań. Na miejscu policja wraz z psem tropiącym sprawdzała budynek sądu w związku z podejrzeniem, że w środku może znajdować się bomba.

Mimo alarmu nie przeprowadzono ewakuacji w gmachu sądu jak i sąsiednich budynkach. Na czas trwania pracy służb zablokowany został jeden pas ruchu na ul. Dąbrowskiego. Utrudnienia trwały około trzech godzin. Teraz zadaniem policji będzie ustalenie, kto jest nadawcą podejrzanej przesyłki.

Żartownisiowi grodzi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat, oprócz tego prawdopodobnie będzie on też musiał pokryć koszty pracy służb na miejscu zdarzenia.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe