Walka ze smogiem po tarnowsku. Sprawdzono 18 palenisk - tylko w jednym nie spalano śmieci

  • 23.01.2020, 17:14
  • Natalia Tryba
tar-2020-01-23_smoggot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na 18 palenisk tylko w jednym nie znaleziono śmieci. Takie wyniki tarnowskiej kontroli przedstawia Urząd Miasta. Ekodoradca Anna Ponikiewska w asyście Straży Miejskiej wytypowała nieruchomości z terenu miasta Tarnowa, które powinny być skontrolowane. Grupa Zdrowego Oddychania ocenia wyniki badania jako zatrważające.

Szczegóły w materiale wideo.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Tarnowa
Mieszkaniec Tarnowa 23.01.2020, 23:24
Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że 95% smogu powodowane jest przez złą technikę spalania? Dlaczego palenie od góry jest lepsze niż "od dołu"? Czy przypadkiem nie jest tak, że odpowiedni sposób palenia zależy od konstrukcji kotła?
Czy jest Pan z wykształcenia zdunem?
Nie zdun
Nie zdun 24.01.2020, 14:33
Konstrukcja pieca jest ważna. Jednak pewnie w większości pieców czy kominków lepiej sprawdzi się palenie od góry (dym z dołu jest dopalany płomieniem od góry dzięki czmemu mamy więcej energii paląc od dołu to paliwo idzie w komin i wdychamy je.. ) ale też duszenie pieców zaraz po rozpaleniu przed wygrzaniem Czy palenie mokrym -Bo się dłużej pali (najpierw paliwo jest zużywane na wysuszenie drzewa, przy czym 20 % paliwa idzie z dymem w komin i pozostałe 40% nas grzeje :) Mniej dymu = więcej paliwa które ogrzewa nasz dom...
Do Mieszkaniec Tarnowa
Do Mieszkaniec Tarnowa 24.01.2020, 12:34
Na youtube jest wszystko pokazuje Sm jak sie plai.

Pozostałe