Tarnów. Szykują się zmiany w funkcjonowaniu Rad Osiedli

  • 23.01.2020, 14:54
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-01-23-ro-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent Miasta Tarnowa chce zmian w statutach Rad Osiedli. Miałyby one dotyczyć ujednolicenia zapisów związanych z wydatkami tych organów, wśród nich nowością może okazać się partycypowanie w kosztach przeprowadzania wyborów do Rad Osiedli.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie uspokaja, że to mało znacząca zmiana i jeśli wpłynie na kształt budżetów Rad Osiedli to jedynie w małym stopniu. Zanim jednak tak uchwała wejdzie w życie muszą zostać przeprowadzone konsultacje z Radami Osiedli. To nie jedyne zmiany jakie czekają te organy. Po wiosennych wyborach wydłuży się też kadencja radnych osiedlowych z 4 do 5 lat. Wybory zaplanowano na końcówkę marca.

Warto dodać, że w obecnej kadencji każde z 16 tarnowskich osiedli ma swoją radę. Dysponują one budżetami wahającymi się od niecałych 62 000 złotych, do nawet nieco ponad 540 000 złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mendel
Mendel 24.01.2020, 00:10
Hahah niedlugo bedziecie mieć zero kompetencji, bedziecie bez kasy i bez władzy jak sołtys na wsi, człowiek od łopaty
Maciej
Maciej 24.01.2020, 00:04
wesoły Romek szuka "oszczędności" - potem się wystawi rachunek za wybory i wyjdzie na to że Radni Osiedlowi będą jeszcze musieli dopłacić do interesu ;)

Pozostałe