Gmina Tarnów kontroluje deklaracje śmieciowe

  • 21.01.2020, 14:52
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-01-21-gmina-tarnow-smieci-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Tarnów weryfikuje deklaracje śmieciowe. Powodem jest duża rozbieżność w liczbie zameldowanych mieszkańców a złożonych przez nich wniosków. Jak wynika z danych urzędowych gminę zamieszkuje prawie 26 000 osób, deklaracji śmieciowych jest o prawie 5 000 mniej.

W przeciągu ostatnich dwóch-trzech tygodni liczba deklaracji śmieciowych zwiększyła się o około 1 000 wniosków. Warto dodać, że kontrola prowadzona jest po to by opłata za odbiór odpadów komunalnych była jak najniższa. Do rozpoczęcia weryfikacji skłoniła gminę kolejna podwyżka ceny za śmieci. Przypomnijmy, że od marca bieżącego roku w gminie Tarnów będzie ona wynosić 20 zł od osoby.

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe