Prezydent Andrzej Duda w Wierzchosławicach. Wziął udział w obchodach 146. rocznicy urodzin Wincentego Witosa

  • 19.01.2020, 19:18
  • Wioletta Zarębska
Prezydent Andrzej Duda w Wierzchosławicach
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w obchodach 146. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Uroczystości z tej okazji odbyły się w Wierzchosławicach – miejscu skąd pochodził wybitny działacz ludowy i trzykrotny premier RP.

W programie obchodów upamiętniających urodziny wybitnego Polaka była Msza Święta w intencji Ojczyzny i rolników, złożono też kwiaty na grobie Wincentego Witosa. Centralne uroczystości odbyły się w Centrum Kultury Wsi Polskiej.

W tym wydarzeniu udział wzięło wielu polityków i samorządowców. Każdy z nich zaznaczał, że premier z Wierzchosławic odegrał ogromną rolę w historii naszego kraju. Sylwetkę wybitnego Polaka w swoim wystąpieniu przywoływała też przewodnicząca NSZZ RI – posłanka Teresa Hałas.

Trzykrotny premier RP był jednym z najbardziej wyrazistych polityków w historii naszego kraju, nazywany jest też jednym z Ojców Niepodległości Polski. Przypomnijmy, że Wincenty Witos zmarł 31 października 1945 roku w Krakowie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe