Drogowy pat w gminie Tarnów. Mieszkańcy Zgłobic zablokowali DK 94

  • 17.01.2020, 18:38
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-01-17-obiecuja-a-niema-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Spore utrudnienia czekały na kierowców przejeżdżających w piątek od godz. 14:30 do godz. 15.30 przez DK 94 w Zgłobicach. W tej miejscowości mieszkańcy postanowili protestować blokując drogę. Jak mówią - w ten sposób chcą spowodować by GDDKiA, urzędnicy i władze samorządowe powrócili do planów utworzenia lewoskrętu do ich wsi. O tym, że na skrzyżowaniu ma być możliwość zjazdu w lewo mówi się od 10 lat, a mieszkańcy tracą już cierpliwość.

Obecnie, aby dotrzeć do swoich domów mieszkańcy Zgłobic, który jadą od strony Tarnowa muszą korzystać z zatoki do zawracania. To dodatkowe kilkaset metrów – zdaniem mieszkańców jest to spore utrudnienie.

Jednak nie wszyscy mieszkańcy gminy Tarnów chcą powstania lewoskrętu. Przeciwko jest część mieszkańców Zbylitowskiej Góry. Nie zgadzają się oni na powrót tego rozwiązania komunikacyjnego twierdząc, że jest ono niebezpieczne.

Głos w sprawie zabrał również wójt gminy Tarnów zaznaczając, że przez ostatni rok takie wspólne stanowisko dwóch wsi nie zostało wypracowane. Dokąd Zgłobice i Zbylitowska Góra nie dojdą do porozumienia bardzo możliwe, że pat będzie trwał nadal.

Szczegóły w materiale wideo. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dieu
Dieu 20.01.2020, 21:07
Wezcie sie śmieszki do pracy, a nie utrudniajcie ludziom życia. Przez was bezmózgi spóźniłem się na ważne spotkanie, spotkanie warte kilkaset tysięcy złotych.
Wkrótce się nawzajem pozabijacie. Polecam pójść do pracy a nie siedzieć i czekać na 500+
o
o 18.01.2020, 21:33
moga zrobic droge kolo nissana ktora jest w planach i problem rozwiazany bez kombinowania
Zgłobiczanin
Zgłobiczanin 18.01.2020, 15:13
Lewoskręt został zlikwidowany bo była masa wypadków spowodowana tym manewrem. Komuś szkoda wydać dodatkowe 20 groszy na paliwo i stracić 30 sekund jego zycia aby jeździć na zawrotke? Ktoś może stracić przez to o wiele więcej ... po co ta szopka????
M
M 18.01.2020, 11:57
Mieszkam w Zbylitowskiej Górze, przy ul. Zbylitowskich. Obecnie bez lewo-skrętu jest bardzo dobrze, ponieważ zmniejszyło się natężenie ruchu, jest bezpieczniej.

Co do Panów radnych...daliby sobie spokoj, bo za nasze pieniądze, które co roku płacimy na podatki wymyślaj sztuczne problemy. Pokazują tym jak bardzo bezużyteczni są...

STOPlewoskęt
STOPlewoskęt 18.01.2020, 11:16
Dobrze powiedział ten starszy pan w nagraniu jeżeli się wam uda przywrócić lewo skręt ( a mam nadzieję żę do tego nie dojdzie) to będziecie odpowiedzialni za wypadki !
adammo
adammo 18.01.2020, 16:05
Za wypadki odpowiedzialni są sprawcy wypadków a nie mieszkańcy !!
Michał
Michał 18.01.2020, 10:49
Z tego co wiem większości osobom ze Zgłobic nie przeszkadza takie rozwiązanie jak do tej pory ale zawsze się znajdzie garstka ludzi którym zawsze coś będzie nie tak. Ja jestem mieszkańcem Zbylitowskiej Góry i często jeżdżę od strony Wojnicza i mi to wg nie utrudnia, że muszę przejechać kilka set metrów dalej żeby dojechać do domu.
addammo
addammo 18.01.2020, 16:01
Nie wypowiadaj się za mieszkańców Zgłobic skoro tam nie mieszkasz !!
mieszkaniec
mieszkaniec 17.01.2020, 23:35
Gdybyście mieszkańcy Zbylitowskiej Góry mieszkali w Zgłobicach to tez by wam to przeszkadzało !!!
Niech wróci tak jak było dawniej bo wtedy wszystkim pasowało a jak zmienili to ,, wy ,, ze Zbylitowskiej Góry też byliście niezadowoleni.
Obawiacie się natężonego ruchu Tirów ? to zróbcie tylko wjazd dla autobusów i aut osobowych i po problemie!!!
Wójt niech to sam rozwiąże a nie kazuje Radnym bo to za jego kadencji zlikwidowali lewoskrętny i skoro miało być na ,, jakiś czas ,, to niech w końcu ( aż po 10 latach ) wróci skoro miało wrócić... też za jego kadencji.
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 18.01.2020, 13:46
A co ma Wójt do rozwiązywania jak to jest w kwestii GDDiA, bo to jest droga wojewódzka, ma racje że się nie miesza. Po to są wybranie radni jako przedstawiciele miejscowości żeby działali a nie na plecach innych pokazywali się jacy są wielcy i ile zrobili. Niech znajdą wspólne rozwiązanie dla wszystkich mieszkańców a nie dla garstki, która blokowała bezsensownie drogę i przeszkadzała ludziom w dotarciu do domów i miejsc pracy.
mieszkanka
mieszkanka 18.01.2020, 11:14
Ja mieszkam w Zgłobicach i ciesze się że nie ma lewo skrętu więc mów za siebie!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.01.2020, 21:22
Panowie Radni ze Zgłobic wzięli by się do roboty, bo są ważniejsze rzeczy do roboty w miejscowości a nie lansowali się w mediach jacy to obrońcy wielcy są. Jest bezpiecznie a 300 metrów to nie problem podjechać bo jeżdżę tak codziennie i nie trwa to więcej jak minutę, zużycie paliwa minimalne. Nie mieszajcie ludziom w głowach. Jakby nawrotka była pod hotelem lub na koszyckiej to rozumiem protest, ale te 500 metrów to już robicie jaja z ludzi którzy mają większe problemy.
Reks
Reks 18.01.2020, 11:11
Zgadzam się w 100%
aaee
aaee 17.01.2020, 19:33
niebezpieczny jest lewoskręt zawsze, jeśli zrobimy go tam będzie się korkować lewy pasy do skrętu tworząc niebezpieczne sytuacje tak jak na krakowskiej w koszycką
Iwonka
Iwonka 17.01.2020, 19:30
Ten skręt po co po to by wjechać pod drzwi delikatesów samochodem czy po to żeby wypadków było więcej? Szum o nic....
MieszkamwZgłobicach
MieszkamwZgłobicach 17.01.2020, 19:19
Robią z igły widły mieszkam w Zgłobicach i to że nie ma lewo skrętu absolutnie mi nie przeszkadza . Uważam że teraz jest bezpieczniej a to 900m w te w we wte nie robi różnicy. Strajkować to mogą ci z Ostrowa bo mają poważny powód co oni mają powiedzieć? Dobrze jest jak jest a jest bezpieczniej nie róbmy niepotrzebnego zamieszania są ważniejsze sprawy.

Pozostałe