Mieszkańcy Wierzchosławic blokowali wjazd na autostradę A4. "Żądamy natychmiastowego remontu mostu w Ostrowie"

  • 17.01.2020, 16:15
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-01-17-protest-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy Wierzchosławic wyszli na ulicę. Protestują oni, bo mają żal do władz samorządowych o to, że most na Dunajcu w Ostrowie został zamknięty z dnia na dzień, a oni tym samym zostali odcięci od Tarnowa. Ich zdaniem - nie próbowano zapobiec tej sytuacji. Aby zamanifestować swoje niezadowolenie przez dwie godziny blokowali ruch na rondzie prowadzącym na autostradę A4 w miejscowości Wierzchosławice.

Na miejscu protestowało kilkadziesiąt osób.

Przypomnijmy, że most na Dunajcu w Ostrowie został zamknięty 27 listopada. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Z kolei władze Starostwa Powiatowego w Tarnowie informują, że własnie ogłoszono przetarg na całkowity remont istniejącej przeprawy na Dunajcu w Ostrowie.

Szczegóły w materiale wideo. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SucheFakty
SucheFakty 18.01.2020, 17:07
Niewygodne dla powiatowej władzy - fakty o Ostrowie są w decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego jaki opublikowany został w formie załącznika do przetargu na remont mostu ogłoszony w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatowego Zarządu Dróg w Tarnowie.

W wielkim skrócie przez 4 lata Starostwo tylko odkładało w czasie wykonanie niezbędnych prac licząc na cud. W 2015 roku pierwsza ekspertyza i decyzja PINB o pilnej potrzebie wykonania prac - powiat cisza, w 2017 kolejne pismo PINB - powiat cisza, w 2018 kolejna decyzja PINB - powiat ze względu na wybory prosi o przesuniecie terminu, w styczniu 2019 kolejna decyzja rozszerzająca zakres prac - powiat maluje barierki i kładzie asfalt (tuż przed eurowyborami). W międzyczasie opracowana zostaje kolejna alarmująca ekspertyza jednakże ze względu na kolejne wybory starosta "chowa ja do szuflady" (tzn. zamawia ekspertyzę do ekspertyzy) i dopiero 26 listopada 2019 w panice "błaga" PINB o zamknięcie mostu!.

Niestety lokalne tarnowskie "niezależne" media nie opublikują (z wiadomych powodów) takich publicznie dostępnych (acz ukrywanych w urzędniczym slangu) danych. Nie zaryzykują straty kilkunastu tysięcy złotych tak jak ta "telewizja".

Pozostałe