W Krakowie w 20 minut można pozbyć się wady wzroku!

  • 16.01.2020, 15:12 (aktualizacja 16.01.2020, 15:43)
  • Artykuł partnera
W Krakowie w 20 minut można pozbyć się wady wzroku!
Nowoczesna technologia okulistyczna jest obecna w Krakowie! Na Krowodrzy Górce, w Specjalistycznym Centrum Korekcji Wzroku – Vidium Medica przy ul. Kluczborskiej możesz poddać się zabiegowi, który uleczy Twoje oczy, przywróci ostrość widzenia, a jednocześnie pozwoli pożegnać okulary i soczewki kontaktowe!

Nadchodzi czas laserowej korekcji wzroku
 

Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm – te wady wzroku występują wśród nas coraz częściej. Wg szacunków Światowej Organizacji Zdrowia w ciągu najbliższych 30 lat już nawet ponad połowa światowej populacji może być krótkowzroczna! Niewiele zatem brakuje, abyśmy mogli zacząć mówić o prawdziwej epidemii lub chorobie cywilizacyjnej. Z drugiej strony imponujący postęp technologiczny, jaki dokonuje się – nomen omen – na naszych oczach otwiera przed nami coraz to nowe możliwości. Dlatego niezbyt praktyczne okulary korekcyjne i soczewki kontaktowe mogą już wkrótce ustąpić pola laserowej korekcji wzroku - nowoczesnej metodzie leczenia, która posiada wiele zalet i cieszy się rosnącą z roku na rok popularnością, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.
 

 

Zabieg przyjazny pacjentom
 

Co sprawia, że laserowa korekcja wzroku jest tak atrakcyjną metodą leczenia? Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze, zabieg trwa bardzo krótko – około 20 minut. Całość, wraz z badaniem kwalifikacyjnym i krótkim wypoczynkiem po przeprowadzonym leczeniu, można odbyć w ciągu jednego dnia – co daje pacjentom dużą wygodę. Ponadto, dzięki miejscowemu znieczuleniu, laserowa korekcja wzroku jest całkowicie bezbolesna, a pacjent przez cały ten czas pozostaje w kontakcie z lekarzem, który przeprowadza zabieg. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii laserowych bezpieczeństwo takiej formy leczenia jest na niezwykle wysokim poziomie. Ewentualne powikłania zdarzają się bardzo rzadko (mniej niż 1% przypadków), a lasery stosowane w trakcie zabiegów są wyposażone w systemy zabezpieczające, które - jeśli oko pacjenta się poruszy – potrafią natychmiast przerwać ich pracę. Wszystko to, w połączeniu z bardzo dużą skutecznością i możliwością korekcji wysokich wad wzroku (od -12 do +6 dioptrii krótko- i nadwzroczności, do 6 dioptrii astygmatyzmu) sprawia, że takie rozwiązanie jest dla pacjenta bardzo komfortowe.

 

Nabrać sił – i korzystać z nowej jakości widzenia
 

Istotą zabiegu jest laserowe wymodelowanie rogówki oka w taki sposób, by przywrócić ogniskowanie promieni światła na siatkówce. Metoda jest bardzo skuteczna, jednak – jak praktycznie każdy zabieg medyczny – wymaga również okresu rekonwalescencji. Zazwyczaj powrót do normalnej, codziennej aktywności jest możliwy już na drugi dzień po laserowej korekcji wzroku. Pełna ostrość widzenia powraca niedługo później. W tym czasie trzeba chronić oczy przed szkodliwymi czynnikami, m.in.: promieniowaniem UV, dymem tytoniowym i innymi zanieczyszczeniami; należy również unikać większego wysiłku fizycznego i pocierania oczu. Stosując się do tych i pozostałych zaleceń lekarza z pewnością sprawimy, że rekonwalescencja będzie szybka. A wtedy pozostanie nam już tylko cieszyć się niesamowitymi efektami laserowej korekcji wzroku!

 

Doświadczenie, pasja i profesjonalizm
 

Specjalistyczne Centrum Korekcji Wzroku – Vidium Medica (klinika wykonująca laserową korekcję wzroku w Krakowie) jest miejscem, w którym wraz z odzyskaną ostrością wzroku na lepsze odmieniło się już życie niejednego pacjenta. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z prawdziwą pasją pozwoliły wyleczyć mnóstwo wad widzenia (jak również innych schorzeń oczu), a profesjonalna i przyjazna pacjentom kadra są stałą gwarancją opieki medycznej na najwyższym poziomie. Z zabiegów w Vidium Medica skorzystało wiele bardzo znanych osobowości, w tym m.in.: Jerzy Janowicz, Małgorzata Rozenek-Majdan, Michał Kubiak, Anna Grejman, czy Filip Lato, Centrum otrzymuje od swoich pacjentów mnóstwo pozytywnych opinii – możemy je znaleźć na profilu Vidium Medica w Google lub na Facebooku.

 

Nie tylko laserowa korekcja wzroku
 

W ofercie Vidium Medica znajdziemy kilka różnych metod laserowej korekcji wzroku, w tym:

 

- polecane osobom narażonym na urazy oka lub posiadającym cienką rogówkę metody powierzchniowe (PRK, transPRK, EBK),

- metody głębokie (FemtoLASIK vOptimum, FemtoLASIK vDesign), dzięki którym można skorygować bardzo wysokie wady,

- nowoczesną metodę trzeciej generacji - SMILE – o minimalnym stopniu inwazyjności,

 

a także inne sposoby leczenia krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu, np. soczewki fakijne, refrakcyjną wymianę soczewki. Choć Vidium Medica specjalizuje się w korekcji wad wzroku, można tu diagnozować i leczyć również inne schorzenia okulistyczne, m.in.: zaćmę, jaskrę, stożek rogówki czy zespół suchego oka. Tym samym cała gama nowoczesnych usług okulistycznych, które mogą przywrócić komfort dobrego widzenia jest właściwie na wyciągnięcie ręki!

 

Po więcej informacji na temat oferty Vidium Medica zapraszamy na stronę internetową kliniki. Zachęcamy także do kontaktu e-mailowego ([email protected]) oraz telefonicznego pod numerami: 888 444 881 i 12 655 14 67.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe