Świadczenia nagłe w Tuchowie

  • 03.01.2020, 12:32 (aktualizacja 03.01.2020, 12:41)
  • Źródło: Centrum Zdrowia Tuchów
Świadczenia nagłe w Tuchowie
Dobra wiadomość dla mieszkańców Pogórza. Część pacjentów z urazami, którzy dotychczas trafiali na szpitalne oddziały ratunkowe w Tarnowie jest teraz zaopatrywana w Centrum Zdrowia Tuchów. Kilka poradni zawarło dodatkowe kontrakty na świadczenia, które realizowane są od początku nowego roku.

Chodzi o zabezpieczenie tak zwanych świadczeń nagłych. Do Poradni Urazowo-Ortopedycznej trafiają chorzy ze złamaniami, zwichnięciami, urazami mięśni lub ścięgien oraz ze skręceniami. Takich przypadków jest bardzo dużo. Samych wewnętrznych uszkodzeń stawu kolanowego w ubiegłym roku zarejestrowano w Tuchowie blisko 450, a uszkodzeń barku ponad 800. Teraz w związku z nowymi kontraktami pacjenci z takimi urazami zaopatrywani są na miejscu, a świadczenia finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pomoc na miejscu dotyczy także zaopatrywania ran, oparzeń i złamań u dzieci oraz młodzieży oraz urazów oczu. Podobne rozwiązania wprowadzono bowiem także w Poradni Chirurgii Dziecięcej oraz w Poradni Okulistycznej.

Dodajmy, że na nowych zasadach lekarze przyjmują pacjentów w poradniach, zlokalizowanych w Szpitalu Rodzinnym Centrum Zdrowia Tuchów.

Źródło: Centrum Zdrowia Tuchów

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe