87 separatystów za 55 Ukraińców. Ruszyła wymiana jeńców w Donbasie

  • 29.12.2019, 12:06
  • RUPTLY/x-news
87 separatystów za 55 Ukraińców. Ruszyła wymiana jeńców w Donbasie
Bachmut, Ukraina. Rozpoczęła się wielka wymiana jeńców między Ukrainą a donieckimi i ługańskimi separatystami. Dochodzi do niej pod Gorłowką, w rejonie przejścia granicznego na linii frontu. Ukraiński rząd zdecydował się uwolnić 87 więźniów. Druga strona wypuści 55 osób.

Tożsamości objętych wymianą jeńców nie ujawniono. Jak twierdzą ukraińskie media, separatyści mają zwolnić działaczy prokijowskich lub dziennikarzy sprzyjających jednolitemu państwu ukraińskiemu.

Wymianę jeńców uzgodniono podczas szczytu czwórki normandzkiej, do którego doszło 9 grudnia w Paryżu. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski utrzymuje, że do końca roku dojdzie do wymiany 72 obywateli Ukrainy, którzy są obecnie przetrzymywani przez prorosyjskich separatystów.

 

 
RUPTLY/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe