Otwarto wystawę Wacława Onaka

  • 09.12.2019, 22:33 (aktualizacja 09.12.2019, 22:37)
  • UG Skrzysów
Otwarto wystawę Wacława Onaka

W niedzielę 8 grudnia w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Wacława Onaka w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej – wystawy w Szynwałdzie”. Cykl organizowany jest przy współpracy Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie z Muzeum Okręgowym w Tarnowie, a kuratorem wystawy jest Bożena Szczupak.

Wystawa malarstwa Wacława Onaka zorganizowana została dodatkowo we współpracy ze Stowarzyszeniem Mój Szynwałd, działającym w Gminie Skrzyszów.

Licznie zgromadzona publiczność, która w niedzielny wieczór zebrała się w bibliotece w Szynwałdzie, podziwiała 37 prac artysty. Wacław Onak wraz z rodziną mieszka w Gminie Skrzyszów i bardzo często szuka natchnienia w swoim przydomowym ogrodzie , uwieczniając na płótnie kwiaty, zioła, drzewa. Jego prace powstają przy użyciu szerokiej gamy barw i odzwierciedlają oczami artysty otaczającą nas rzeczywistość. Prace, przeważnie abstrakcje, przedstawione w pięknych, nowoczesnych wnętrzach wzbudzają wiele wrażeń estetycznych.

Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior podziękował artyście za obecność, licząc na Jego dalszą aktywność artystyczną w działaniach na rzecz Małej Ojczyzny – Gminy Skrzyszów. Wystawa jest bezpłatna, dostępna dla zwiedzających do 12 stycznia 2020 roku w bibliotece w Szynwałdzie.

 

Wacław Onak – Artysta Malarz, urodził się w 1958 roku w Tarnowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskał dyplom w pracowni Juliusza Jonaka. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, a tematem jego prac jest martwa natura , pejzaż i akt.

Swoje prace prezentuje na wystawach stałych i zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą. Znajdują się one także w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie, mi.in. w: Belgii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Japonii, Anglii, Szwecji, Polsce.

O twórczości Wacława Onaka profesor ASP w Krakowie - Adam Brincken pisze: „Onak maluje orkiestrą symfoniczną, całym kołem barw (… ), swoboda ręki artysty dodaje lekkości formom (…), potrzebą w Jego malarstwie jest emocja, rodzaj współdoznawania tego co radosne (…)

 

 

 

 

 

 

 

UG Skrzysów

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe