Tarnów. Budowali domek na zimę ze skradzionych materiałów

  • 06.12.2019, 08:49
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-12-06-kradziezcon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tym razem policjanci na co dzień zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali grupę młodych włamywaczy. Udowodniono im kradzież oraz kradzież z włamaniem na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Początkiem listopada do komisariatu wpłynęło zgłoszenie kradzieży z włamaniem do kontenera, skąd sprawcy zabrali elektronarzędzia, przedłużacze, piecyk elektryczny, gwoździe oraz inne przydatne na budowie przedmioty. Poszkodowany wycenił straty na kwotę 4.000 złotych. Dzień później z terenu tej samej budowy zniknęło 1,5 kubika desek, kilkanaście kantówek oraz styropian. W wyniku tej kradzieży powstały straty na kwotę ponad 2 tysiące złotych.

Jeszcze końcem listopada policjanci miejskiego komisariatu wpadli na trop złodziejaszków. Okazało się bowiem, że czterech młodych mieszkańców Tarnowa postanowiło wybudować sobie w granicach miasta, w zaroślach pomieszczenie, w którym będą się spotykać w nadchodzących trudnych miesiącach. Z niedaleko położonej budowy, najpierw włamali się do kontenera aby ukraść elektronarzędzia, a następnie skradli deski, z których wykonali prowizoryczna budowlę.

Podczas budowy swojego pomieszczenia, zupełnie zaskoczeni zostali zatrzymani. Okazało się, że jest to dwóch niespełna 19-latków oraz dwóch nieletnich. Cała czwórka została przewieziona do komisariatu, gdzie przyznali się do zarzutów i dokładnie wyjaśnili jak doszło do tego przestępstwa. Pełnoletni usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary wobec zdecyduje tarnowski sąd, natomiast o nieletnich – tarnowski sąd rodzinny. Skradzione przedmioty zostały zabezpieczone i wróciły do prawowitych właścicieli.

 

Tekst: KMP Tarnów

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe