Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Internetowe Konto Pacjenta z udogodnieniami dla seniorów

W Polsce liczba starszych osób, które korzystają z sieci, rośnie z roku na rok. Mogą oni samodzielnie założyć i obsługiwać Internetowe Konto Pacjenta. Natomiast seniorzy, którzy nie są biegli w obsłudze Internetu, mają możliwość poprosić o pomoc bliskich oraz upoważnić ich zarówno do wglądu w swoje dane medyczne, jak i odbioru e-recepty czy e-skierowania. Radzimy, jak skorzystać z tych nowych rozwiązań.

Logując się na bezpłatne Internetowe Konto Pacjenta nie tylko zrealizujemy e-receptę, ale też zyskamy dostęp do swojej historii leczenia, historii wystawionych e-recept czy e-skierowań. Ponadto, w IKP pacjent może upoważnić wybraną osobę do odbioru w jej imieniu e-recept czy wyników badań z określonej placówki. Można też je udostępnić lekarzowi lub farmaceucie, a to duże ułatwienie dla pacjentów.

 

I jak pokazują statystyki mieszkańcy woj. małopolskiego coraz liczniej przekonują się do cyfrowych rozwiązań w ochronie zdrowia. W systemie jest już ponad 3 tys. lekarzy, którzy dotychczas wystawili 2,5 miliona e-recept, a z tych skorzystało ponad 0,5 miliona pacjentów. Wśród nich wiele osób starszych. Coraz więcej seniorów ma bowiem dostęp do Internetu. Polacy w wieku 55+ są dziś znacznie aktywniejsi w sieci, niż byli ich rówieśnicy jeszcze pięć lat temu – wynika z raportu Silver Book 2019, który przeprowadził Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Już dziś Internetu używa 45 proc. wszystkich seniorów i 59 proc. w grupie 60-65 lat. Odsetek ten rośnie z roku na rok.

 

Zrób to sam albo poproś o pomoc

 

Aby skorzystać z dobrodziejstw cyfryzacji w ochronie zdrowia wystarczy zalogować się na bezpłatne Internetowe Konto Pacjenta. W tym celu konieczne jest posiadanie profilu zaufanego. W dużym skrócie to swego rodzaju internetowe potwierdzenie tożsamości każdego użytkownika sieci. Logowanie się za pomocą PZ gwarantuje, że do informacji dotyczących naszego zdrowia nie będą miały dostępu osoby niepowołane.

 

Profil zaufany najprościej jest wygenerować poprzez internetowe konto bankowe. Zdecydowana większość emerytów (94 proc.), posiadających dostęp do sieci deklaruje, że korzysta z bankowości internetowej, a 68 proc. z nich robi to co najmniej raz w tygodniu. Takie wnioski płyną z drugiej edycji raportu „InfoSenior” opracowanego przez Związek Banków Polskich (ZBP) na początku tego roku. Oni nie powinni mieć najmniejszych problemów z zalogowaniem się i korzystaniem z IKP.

 

Natomiast ci, którzy nie posiadają konta w banku, mogą osobiście potwierdzić profili zaufany w jednym z wyznaczonych punktów. Ich listę można znaleźć na stronie pz.gov.pl. Jest ona dość długa, dlatego każdy powinien znaleźć jeden z nich blisko swojego miejsca zamieszkania. A niebawem również w placówce POZ, gdzie będzie można liczyć na pomoc lekarza rodzinnego, czy pielęgniarki.

 

Potrzebne informacje w jednym miejscu

 

Nie tylko użytkownik IKP może mieć wgląd w historię leczenia, ale też jego lekarz rodzinny, przychodnia czy apteka, z której korzysta najczęściej. O tym, komu taka zgoda zostanie udzielona, za każdym razem decyduje pacjent.

 

Przyznanie upoważnień jest dość proste. W tym celu wystarczy zalogować się na IKP, w prawym górnym rogu wejść w „Moje konto”, następnie w zakładkę „Dostęp dla lekarzy i farmaceutów”. Po czym użytkownik konta może wyznaczyć pracownika medycznego (lekarza, lekarza dentystę, farmaceutę, pielęgniarkę, położną, czy felczera), który będzie mieć wgląd do historii leczenia. Z doświadczeń krajów europejskich (które już wcześniej wprowadziły cyfryzację ochrony zdrowia) wynika, że zdecydowana większość pacjentów wystawia stosowne upoważnia swoim lekarzom rodzinnym.

 

- Dostęp lekarza do IKP za zgodą pacjenta pozwoli zobaczyć, jakie leki brał lub bierze, a w przyszłości, kiedy system zostanie rozwinięty, na jakie choroby choruje. To ważne informacje dla każdego lekarza, ponieważ dają pełniejszy obraz stanu zdrowia ale też i potrzeb pacjenta. Dzisiaj najważniejszym zadaniem jest jednak przekonanie pacjenta, żeby zalogował się na IKP. Należy podkreślić, że konto i tak istnieje, ale warto mieć do niego wgląd. Nasza przychodnia nawiązała współpracę z NFZ, 2-3 dni w tygodniu urzędnik pełni tu dyżur, kiedy tłumaczy dlaczego warto i prowadzi pacjenta za rękę w procesie logowania. Wiem, że inne placówki w Tarnowie również chcą skorzystać z pomocy pracowników NFZ. Z pożytkiem dla nas wszystkich - mówi lek. Jarosław Kolendo, ortopeda, traumatolog narządu ruchu, prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

 

Poza pracownikiem medycznym, do wglądu w nasze dane możemy też upoważnić placówkę ochrony zdrowia. Wtedy wszyscy pracownicy, np. wybranej przychodni czy szpitala zyskają dostęp do dokumentacji. Natomiast jeśli zdecydujemy się wydać taką zgodę aptece lub punktowi aptecznemu, to farmaceuci będą mogli śledzić wystawiane recepty. Przy czym proces podłączania się kolejnych placówek medycznych do systemu centralnego wciąż trwa. Dlatego dana przychodnia, apteka lub pracownik medyczny może jeszcze nie mieć dostępu do IKP. Z czasem każdy z nich znajdzie się w systemie.

 

Wgląd nie tylko dla lekarza

 

Uprawnienia do wglądu w dokumentację medyczną można udzielić nie tylko lekarzowi, ale każdej wybranej przez nas osobie. Procedura i w tym przypadku jest dość prosta. Wystarczy wejść w zakładkę „Pełnomocnictwa” oraz “Dodaj pełnomocnika”, gdzie wpisujemy nazwisko i PESEL osoby, której udzielany upoważnienia. I od tego momentu będzie mogła je zobaczyć na swoim IKP. Innym rozwiązaniem jest udzielenie zgody do uzyskania od placówek medycznych informacji o stanie naszego zdrowia oraz dostępu do dokumentacji medycznej.

 

Warto jednak wziąć po uwagę, że powinno ono służyć przede wszystkim wspieraniu pacjenta, co ma znaczenie szczególnie w przypadku osób starszych. Dlatego najlepiej udzielić je komuś, kto pozostaje w bliskim kontakcie: synowi, córce albo wnukowi, który za pomocą IKP sprawdzi np. czy działek wykupił przypisane leki. Może też w każdej chwili przypomnieć, w jakich dawkach ma je przyjmować. W przyszłości pełnomocnik otrzyma informację o terminach badań lekarskich, ponieważ na IKP będą widoczne nie tylko recepty, ale i skierowania. W dobrym tonie byłoby jednak wcześniejsze uzgodnienie, czy dana osoba chce pełnić rolę pełnomocnika.

 

Trzeba też pamiętać, że udzielenie owych upoważnień, nie jest dane raz na zawsze. Taką zgodę można w dowolnym momencie cofnąć oraz wyznaczyć inną osobę, np. w przypadku zmiany lekarza rodzinnego. Tu decyduje użytkownik konta.



Dlaczego warto korzystać z IKP:

- odbierzesz i zrealizujesz e-recepty: od lekarza — nawet bez konieczności wizyty, jeśli potrzebujesz dalszego leczenia;  
- od pielęgniarki lub położnej — zarówno po wizycie, jak i po konsultacji telemedycznej (na odległość),
- wykupisz każdy lek z e-recepty w dowolnej aptece bez utraty refundacji, 
- sprawdzisz i pobierzesz otrzymane e-skierowania’
- otrzymasz powiadomienia o wystawionych e-receptach i kody do ich realizacji — mailem lub SMS-em,
- sprawdzisz historię swoich wizyt lekarskich, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia 
- w każdej chwili sprawdzisz zaleconą dawkę leków, 
- zyskasz dostęp do informacji o programach profilaktycznych
- zyskasz dostęp do listy uzdrowisk, opisu ich usług oraz informacji o cenach  i wolnych terminach

 

 

Dzięki IKP możesz nadać wybranej osobie dostęp do danych medycznych:

https://www.youtube.com/watch?v=PHsFsXWhHlc

 

Sprawdź jak otrzymać e-receptę sms-em lub e-mailem:

https://www.youtube.com/watch?v=6Vln9eDv5gs

 

 

https://delivery.clickonometrics.pl/campaign=25969/view/311966/count.gif?pc=13147384&rd=_RAND_


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
Brzesko zaprasza na trening! Brzesko zaprasza na trening! Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.06.2026 Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Brzesko ponownie zaprasza na plenerowe wakacyjne treningi! Tym razem oferta została poszerzona o dodatkowe aktywności! Będą mieli Państwo okazję zadbać o formę, aktywnie spędzić czas, poznać nowe osoby i wypróbować nowe dyscypliny. Aktywnie przez całe lato! Zdrowy, aktywny styl życia bez nałogów.Do udziału zaprasza Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Kultury, Burmistrz Brzeska Tomasz Latochą, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju UM Barbara Kuczek oraz Fizjo & Fitness Klaudia Jeleń, Zumba Jolka Team, Fiku-Miku Klaudia Solak, Extreme City i Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji!Rozkład jazdy na lipiec i sierpień:- Wtorkowe treningi (godz. 18:30 – 20:00, plac przed RCKB) - Plenerowe ćwiczenia z Klaudią Jeleń. W czasie treningu wspaniałe atrakcje dla najmłodszych zapewnią animatorki z Fiku-Miku Klaudia Solak.- Czwartkowa zumba (godz. 18:30 – 19:30, plac przed RCKB) - Prowadzi Jola Gondek. Zajęcia dla uczestników w każdym wieku!- Letnie warsztaty na skateparku (11 lipca, 25 lipca, 1 sierpnia, 29 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00) - Coś dla fanów rolek, deskorolki i hulajnogi. Warsztaty z instruktorami Extreme City są przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych. Na miejscu będzie działać darmowa wypożyczalnia sprzętu dla uczestników.WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST WOLNY!- Dodatkowo - Gratka dla młodych pływaków (Kryta Pływalnia BOSiR, ul. Wiejska 12) - W lipcu i sierpniu druga oraz każda kolejna godzina pływania na basenie jest całkowicie darmowa dla osób do 18. roku życia.  Zapraszamy na Dożynki Gminne w Rzepienniku Strzyżewskim Zapraszamy na Dożynki Gminne w Rzepienniku Strzyżewskim Data rozpoczęcia wydarzenia: 15.08.2026 15 sierpnia zapraszamy na Dożynki Gminne w Rzepienniku Strzyżewskim, święto, które od pokoleń łączy mieszkańców wokół pięknej tradycji dziękczynienia za zebrane plony. Czeka na Państwa dzień pełen tradycji, muzyki, regionalnych smaków oraz wspólnej zabawy. Spotkajmy się, aby pielęgnować nasze dziedzictwo i świętować w atmosferze radości oraz sąsiedzkiej życzliwości
Do Ciężkowic przyjedzie Mateusz Gessler! Do Ciężkowic przyjedzie Mateusz Gessler! Data rozpoczęcia wydarzenia: 15.08.2026 Tak! To jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich szefów kuchni, restaurator i osobowość telewizyjna, znany m.in. z programu „Hell's Kitchen. Piekielna Kuchnia”. Już 15 sierpnia będziecie mogli spotkać go na żywo w Ciężkowicach, zobaczyć jego pokaz kulinarny, posłuchać ciekawostek ze świata gastronomii i przekonać się, jak w nowoczesny sposób można odkrywać smaki tradycyjnej kuchni Pogórza.  To będzie wyjątkowy pokaz kulinarny, podczas którego tradycyjne smaki Pogórza spotkają się z nowoczesnym podejściem do gotowania. Czekają na Was kulinarne inspiracje, mnóstwo ciekawostek, wspólne gotowanie, degustacja regionalnych potraw i niezapomniana atmosfera!   Dlaczego warto być z nami?  spotkacie Mateusza Gesslera na żywo,  zobaczycie profesjonalny pokaz kulinarny,  spróbujecie wyjątkowych pogórzańskich specjałów,  spędzicie miło czas z rodziną i przyjaciółmi,  odkryjecie smaki i tradycje naszego regionu w zupełnie nowej odsłonie.  15 sierpnia 2026 r.  15:00–20:00  Amfiteatr Letni w Ciężkowicach  Wstęp wolny!Choć zmiana gościa nastąpiła z przyczyn od nas niezależnych, jesteśmy przekonani, że Mateusz Gessler sprawi, iż to wydarzenie będzie jeszcze bardziej wyjątkowe! Zabierzcie rodzinę, znajomych i koniecznie bądźcie z nami! Gwarantujemy popołudnie pełne smaków, inspiracji i pozytywnej energii. Do zobaczenia w Ciężkowicach! Projekt „Skąd jesteśmy? Podróż ścieżkami tradycji Pogórza i jego dziedzictwa kulturowego” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.Wniosek o przyznanie pomocy w zakresie ochrona dziedzictwa kulturowego lub przyrodniczego polskiej wsi w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju realizowanej przez LGD Pogórzańskie Stowarzyszenie Dunajec-Biała w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 dla interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RKLS) – komponent Wdrażanie LSR.Cel: C.1. DOŚWIADCZAJ – wykorzystanie walorów krajobrazowych, przyrodniczych, kulturowych Pogórza dla tworzenia markowego produktu turystycznego.Przedsięwzięcie: P.1.2 Skarby Pogórza – rozwijanie i popularyzacja dziedzictwa Pogórza. Całkowita wartość operacji: 222 000,00 zł Wysokość wkładu Unii Europejskiej: 100%  Dofinansowanie otrzymane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Pogórzańskie Stowarzyszenie Dunajec-Biała z siedzibą w Tuchowie. Obszar działania Pogórzańskiego Stowarzyszenia Dunajec-Biała położony jest w południowej części powiatu tarnowskiego.  Pogórzańskie Stowarzyszenie Dunajec-Biała jest organizacją pozarządową działającą od 2022 roku, zrzeszającą gminy miejsko-wiejskie: Ciężkowice, Ryglice, Tuchów, Wojnicz i Zakliczyn oraz gminy wiejskie: Gromnik, Pleśna, Rzepiennik Strzyżewski i Szerzyny. Celem Stowarzyszenia jest: wzmacnianie aktywności lokalnej, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości wykorzystującej lokalne zasoby kulturowe, historyczne i przyrodnicze, zwiększanie atrakcyjności turystycznej regionu na rzecz jego zrównoważonego rozwoju. Aby uzyskać więcej informacji o działalności Stowarzyszenia, zapraszamy do odwiedzenia:  https://pogorzanskie.pl https://www.facebook.com/pogorzanskiedunajec  Dożynki Gminy Ciężkowice 2026 – święto plonów, tradycji i wspólnego świętowania! Dożynki Gminy Ciężkowice 2026 – święto plonów, tradycji i wspólnego świętowania! Data rozpoczęcia wydarzenia: 16.08.2026 Serdecznie zapraszamy 16 sierpnia 2026 r. do Amfiteatru w Ciężkowicach, by wspólnie świętować zakończenie żniw, podziękować za tegoroczne plony oraz docenić trud i wysiłek rolników. Będzie to dzień pełen muzyki, folkloru, rodzinnych atrakcji i niezapomnianej atmosfery  W programie czeka na Was: Uroczysty korowód dożynkowy Prezentacja wieńców Występy artystyczne, w tym Zespół Regionalny „Pogórzanie” oraz grupa taneczna VOIX Koncert gwiazdy wieczoru – Zespół Mig Potańcówka - Zespół Muzyczny Master  Strefa dmuchańców i animacji dla dzieci Stoiska gastronomiczne oraz wystawiennicze. 16 sierpnia 2026 r. Amfiteatr w Ciężkowicach  Zapraszamy do wspólnego świętowania!
Dożynki Gminy Ryglice 2026 w Woli Lubeckiej. Korowód, konkurs wieńców i koncert zespołu Pogwizdani Dożynki Gminy Ryglice 2026 w Woli Lubeckiej. Korowód, konkurs wieńców i koncert zespołu Pogwizdani Data rozpoczęcia wydarzenia: 16.08.2026 W niedzielę, 16 sierpnia 2026 roku, Wola Lubecka stanie się gospodarzem Dożynek Gminy Ryglice. Święto plonów rozpocznie się o godz. 14.30 i połączy tradycyjne obrzędy dożynkowe z koncertami oraz atrakcjami dla całych rodzin.Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą, podczas której mieszkańcy podziękują za tegoroczne zbiory i pracę rolników. Następnie ulicami miejscowości przejdzie barwny korowód dożynkowy z udziałem delegacji, grup wieńcowych i przedstawicieli lokalnej społeczności.Ważnym punktem programu będzie Gminny Konkurs Wieńca Dożynkowego. Zaprezentowane zostaną tradycyjne kompozycje przygotowane przez mieszkańców poszczególnych miejscowości. Na scenie wystąpią również kapele ludowe, które przypomną regionalne pieśni i muzyczne tradycje.Organizatorzy przygotowali także liczne atrakcje dla dzieci i rodzin. W programie znalazły się animacje, gry, tańce, dmuchańce oraz spotkania z żywymi maskotkami.Wieczorna część wydarzenia rozpocznie się o godz. 20.00. Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół Pogwizdani. Po koncercie, od godz. 21.00 do 1.00, zaplanowano zabawę taneczną z zespołem Relax.Dożynki w Woli Lubeckiej będą okazją do wspólnego podziękowania rolnikom za ich pracę, kultywowania lokalnych tradycji oraz integracji mieszkańców całej gminy Ryglice. Krynicka Orkiestra Zdrojowa z wyjątkowym koncertem w Dąbrowie Tarnowskiej! Krynicka Orkiestra Zdrojowa z wyjątkowym koncertem w Dąbrowie Tarnowskiej! Data rozpoczęcia wydarzenia: 16.08.2026 Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, w imieniu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego oraz gości do udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które odbędzie się w ramach Powiatowych Obchodów 106. Rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego.W niedzielę 16 sierpnia 2026 roku o godzinie 19:00, na placu przed Bazyliką Mniejszą NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, odbędzie się koncert Krynickiej Orkiestry Zdrojowej im. Adama Wrońskiego pn. „15 sierpnia – Powiat Dąbrowski Pamięta”. Podczas muzycznego wieczoru na scenie wystąpią znakomici artyści: Monika Urlik, Martin Fitch, Tomasz Jarosz oraz Jakub Milewski. Wraz z Krynicką Orkiestrą Zdrojową stworzą wyjątkowe widowisko, łączące piękno muzyki, niezwykłe emocje i podniosły charakter sierpniowych uroczystości.Koncert będzie muzycznym zwieńczeniem Powiatowych Obchodów 106. Rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego – wydarzeń, które przypominają o bohaterstwie, poświęceniu i miłości do Ojczyzny.Uroczystości rozpoczną się w sobotę 15 sierpnia 2026 roku. O godzinie 9:10 odbędzie się złożenie kwiatów pod Pomnikiem ku czci Poległych Synów Miasta Dąbrowy Tarnowskiej w latach 1914–1918 i 1920, znajdującym się w parku miejskim. Następnie, o godzinie 9:30, w Bazylice Mniejszej NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału w uroczystościach oraz do przeżycia wyjątkowego muzycznego wieczoru!Wstęp wolny.
Reklama
Nocna akcja policji w centrum Tarnowa. Mieszkańcy mówią o licznych radiowozach, zgłoszenie dotyczyło bójki! Nocna akcja policji w centrum Tarnowa. Mieszkańcy mówią o licznych radiowozach, zgłoszenie dotyczyło bójki! Data dodania artykułu: 31.07.2026 10:18 Strażacy wracali z akcji. Chwilę później ratowali mężczyznę na przystanku w Tarnowie Strażacy wracali z akcji. Chwilę później ratowali mężczyznę na przystanku w Tarnowie Data dodania artykułu: 07.08.2026 21:08 Alarm na zalewie w Niwce. Na brzegu znaleziono pozostawiony sprzęt wędkarski Alarm na zalewie w Niwce. Na brzegu znaleziono pozostawiony sprzęt wędkarski Data dodania artykułu: 31.07.2026 18:38 Zderzenie motocyklisty z samochodem w Dąbrowie Tarnowskiej. Motocyklista trafił do szpitala Zderzenie motocyklisty z samochodem w Dąbrowie Tarnowskiej. Motocyklista trafił do szpitala W sobotni wieczór, 8 sierpnia, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sportowej w Dąbrowie Tarnowskiej doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Poszkodowany motocyklista został przetransportowany do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia została zablokowana. Data dodania artykułu: 08.08.2026 21:01 Nocna nawałnica, która przeszła nad regionem tarnowskim wyrządziła sporo szkód Nocna nawałnica, która przeszła nad regionem tarnowskim wyrządziła sporo szkód Zalane posesje, połamane drzewa i przerwy w dostawie prądu – tak wyglądała noc z 6 na 7 sierpnia po przejściu nawałnicy nad regionem tarnowskim. Żywioł dał się we znaki głównie w południowej części powiatu. Data dodania artykułu: 07.08.2026 09:55 Nawałnica spustoszyła Ciężkowice. Zalane domy, zerwane linie i powalone drzewa. Wojewoda na miejscu, straty dopiero są liczone Nawałnica spustoszyła Ciężkowice. Zalane domy, zerwane linie i powalone drzewa. Wojewoda na miejscu, straty dopiero są liczone Noc z czwartku na piątek przyniosła mieszkańcom południowej części powiatu tarnowskiego prawdziwe pogodowe piekło. Gwałtowna komórka burzowa, która przeszła nad regionem w nocy z 6 na 7 sierpnia, uderzyła szczególnie mocno w gminę Ciężkowice. Woda wdzierała się na posesje i do budynków, potężne podmuchy wiatru łamały drzewa, uszkadzały dachy i przewody energetyczne. Część mieszkańców została pozbawiona prądu. W piątek miejsce zniszczeń wizytował wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. Pełna wartość strat nie jest jeszcze znana. Data dodania artykułu: 07.08.2026 18:48
Nieprzytomny mężczyzna leżał na ulicy w Szczucinie. Wcześniej świadkowie mieli prowadzić reanimację Nieprzytomny mężczyzna leżał na ulicy w Szczucinie. Wcześniej świadkowie mieli prowadzić reanimację Data dodania artykułu: 01.08.2026 09:59 Tragedia na DK 75 pod Czchowem. Motocyklista zginął po czołowym zderzeniu z samochodem Tragedia na DK 75 pod Czchowem. Motocyklista zginął po czołowym zderzeniu z samochodem Do tragicznego wypadku doszło we wtorek, 28 lipca, na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Wytrzyszczka w powiecie brzeskim. W wyniku czołowego zderzenia motocykla z samochodem osobowym zginął 22-letni kierujący jednośladem. Data dodania artykułu: 28.07.2026 19:25 Groźny wypadek motocyklisty w Dąbrowie Tarnowskiej. Znamy okoliczności wczorajszego wypadku! Groźny wypadek motocyklisty w Dąbrowie Tarnowskiej. Znamy okoliczności wczorajszego wypadku! W sobotni wieczór, 8 sierpnia, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sportowej w Dąbrowie Tarnowskiej doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Poszkodowany motocyklista został przetransportowany do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia została zablokowana. Data dodania artykułu: 09.08.2026 17:13 Brzeska policja ujawnia kulisy śmiertelnego wypadku. 22-letni motocyklista uderzył w dwa samochody Brzeska policja ujawnia kulisy śmiertelnego wypadku. 22-letni motocyklista uderzył w dwa samochody Policja ujawniła wstępne okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 75 w Wytrzyszczce. Według funkcjonariuszy kierowca samochodu osobowego, włączając się do ruchu, miał nie ustąpić pierwszeństwa 22-letniemu motocykliście. Mimo długiej walki ratowników młodego mieszkańca powiatu brzeskiego nie udało się uratować. Data dodania artykułu: 29.07.2026 21:13 Samochód stoczył się do zalewu. Nocna akcja strażaków i nurków w Bobrownikach Wielkich Samochód stoczył się do zalewu. Nocna akcja strażaków i nurków w Bobrownikach Wielkich Data dodania artykułu: 04.08.2026 01:07 Pijany kierowca za kierownicą. Wpadł podczas kontroli prędkości przy szkole w Łękawicy Pijany kierowca za kierownicą. Wpadł podczas kontroli prędkości przy szkole w Łękawicy Data dodania artykułu: 04.08.2026 19:16
SKUP TRAKTORKÓW DO KOSZENIA TRAWY SPRAWNE I USZKODZONE! SKUP TRAKTORKÓW DO KOSZENIA TRAWY SPRAWNE I USZKODZONE! SKUP TRAKTORKÓW DO TRAWY, KOSIAREK, TRAKTOREK OGRODOWY TRAKTORÓW TRAKTORKI! Skupujemy w każdym stanie- sprawne, uszkodzone, do remontu. Stan wizualny obojętny- uszkodzone lub w pełni sprawne a także z przeznaczeniem na części! Dojeżdżamy na miejsce, płacimy gotówką od ręki! Odbieramy własnym transportem. Dziś dzwonisz- dziś sprzedajesz! DZIŚ GOTÓWKA! Cała małopolska, śląskie, dojeżdżamy także w inne rejony kraju 24h/7 Zachęcamy do kontaktu 7 dni w tygodniu! Zapraszmy! TEL: 506 816 452 Do wyszukiwarki: skup kupię kupno odkup komis sprzętu i narzędzi ogrodniczych ogrodnicze ogrodniczy ogrodnicza traktorków do trawy ogrodowych ogrodowy ogrodowe sadowniczy sadownicze sadowniczych rolniczych kosiarki kosiarek traktory traktorów traktorki traktorek traktorków traktor maszyny maszyn maszyna ogrodniczy ogrodnicza traktorek traktorki skup odkup kupię kupno odkup gotówka małopolska małopolskie śląsk śląskie małopolski śląsku sprzedać sprzedaż sprzedaj gotówka gotówką maszyn maszyny komunalne komunalnych komunalny traktor skup sprzętu i narzędzi ogrodniczych ogrodnicze ogrodniczy ogrodnicza traktorków do trawy ogrodowych ogrodowy sadowniczych rolniczych kosiarki kosiarek traktory traktorów traktor maszyny maszyn maszyna ogrodniczy ogrodnicza traktorek traktorki skup odkup kupię kupno odkup gotówka komunalne komunalnych użytkowych miniciągników miniciągnik miniciągniki miniciągnika kosiarki komunalne kosiarka kosiarek komunalny samojezdnych samojezdny samojezdna samojezdne bijakowa bijakowe bijakowych pojazdy pojazd pojazdów zamiatarki zamiatarek zamiatarka wielofunkcyjne wielofunkcyjna wielofunkcyjnych samochodów samochody samochód mini traktory traktorów ładowarki ładowarek ładowarkę ładowarka walec walców walce walcy wozidła wozideł wozidło podest podesty podestów elektrycznych samojezdnych maszyn maszyna maszynę budowlane budowlanych budowalna zwyżka zwyżek zwyżki podnośnik koszowy koszowych koszowe podnośników podnośniki lift kosiarki komunalne kosiarek komunalnych samochodów elektrycznych elektryczne elektryczny wywrotek wywrotka wywrot wywrotkę ciągnik ciągniki ciągników pojazd pojazdów pojazdy terenowe terenowy maszyn maszyny budowlane ładowarki mini koparki mini ładowarki podest podesty podestów roboczych robocze roboczy zamiatarki zamiatarek zamiatarka zamiatarkę mini traktory mini traktorki SKUP SAMOCHODÓW TERENOWYCH 4X4 TERENOWE TERENOWY TERENOWYCH SKUP SAMOCHODÓW TERENOWYCH 4X4 TERENOWE TERENOWY TERENOWYCH SKUP SAMOCHODÓW TERENOWYCH 4X4 TERENOWE TERENOWY TERENÓWEK *małopolskie*śląskie*24h/7 Skupujemy samochody wszystkich marek i modele! Tylko terenowe 4x4 i SUV! Fabryczne lub przerobione do jazdy w terenie! Sprawne, uszkodzone, do poprawek lub mocno skorodowane! Dojeżdżamy na miejsce, płacimy gotówką od ręki! Dziś dzwonisz- dziś sprzedajesz! PRZYJEDZIEMY DO CIEBIE!!! Zapraszamy do kontaktu 24h/7 CAŁA MAŁOPOLSKA, ŚLĄSKIE, dojeżdżamy także w inne rejony kraju! TEL: 506 816 452 Do wyszukiwarki: skup kupię kupno odkup komis samochodów samochody samochód samochodowe samochodowy samochodowych aut auta auto terenowe terenowy terenowych terenówki terenówek terenowa terenowe 4x4 offroad off-road zmota zmoty zmote buggy rajd rajdy rajdowy rajdówka rajdówki rajdówek suzuki samurai samuraj sj lj vitara grand vitara nissan terrano patrol mitsubishi pajero daihatsu rocky feroza toyota land cruiser 4runner lj hdj małopolska małopolsce małopolski małopolskie śląsk śląskie śląski opolskie podkarpackie łódzkie podkarpacie auto skup podkarpackie sprzedaż sprzedać sprzedaj dojeżdżamy dojazd gotówka kasa gotówkę gotówkowy SKUP KAMPERÓW KAMPER KAMPERY PRZYCZEP KEMPINGOWYCH SAMOCHODÓW KEMPINGOWYCH SKUP KAMPERÓW KAMPER KAMPERY PRZYCZEP KEMPINGOWYCH SAMOCHODÓW KEMPINGOWYCH SKUP KAMPERÓW KAMPERY SAMOCHODÓW KEMPINGOWYCH KEMPINGÓW PRZYCZEP KEMPINGOWYCH KAMPER* ***SKUP KUPIĘ KUPNO ODKUP SKUP*** W każdym stanie- sprawne, uszkodzone, do poprawek, powypadkowe! Wszystkie marki i modele! Skupujemy samochody i przyczepy do 150 tys zł. Zapewniamy transport i gotówkę/przelew od ręki! Szybka transakcja- dziś dzwonisz- dziś sprzedajesz! TEL: 506 816 452 CAŁA POLSKA 24H/7 Do wyszukiwarki: skup kupię kupno odkup komis aut auto auta przyczepka przyczepki przyczepy przyczepa samochodów samochód samochody kamperów kamper kampery kampera kamperem kampingowy kampingowych kampingowe kempingowe kempingowa kempingowych kempingi kempingowy przyczep przyczepy przyczepek samochodów samochód samochody 506 816 452
Pozabankowa pozyczka pod zastaw nieruchomosci Pozabankowa pozyczka pod zastaw nieruchomosci Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej firmy,rolnikow oraz osób z dochodem ,na rozpoczecie dzialalnosci, bez sprawdzania baz bankowych,liczenia zdolnosci kredytowej ,z zadlużeniami zus i us,bez wykluczania branż. Finansowanie na inwestycje firmowe w tym developerskie , Zakup materiałow i sprzetu, realizacja kontraktów i zlecen Poprawienie płynnosci Splaty zobowiązan typu zus,us,komornik,inne kredyty refinansowanie innych pozyczek hipotecznych Pozyczamy rowniez na reszte ceny zakupu nieruchomosci Zabezpieczenie w postaci nieruchomosci dowolnego rodzaju -domy mieszkania także bez zalozonej kw,lokale uzytkowe,dzialki budowlane,inwestycyjne oraz grunty rolne a takze nieruchomosci komercyjne typu biurowce,hotele,pensjonaty Nieruchomosc moze byc wystawiona do sprzedaz Jako nieliczni oferujemy pożyczke na drugim miejscu hipotecznym po banku w szczegolnych wypadkach. Czas kredytowania [3-100 msc] jedna umowa lub z przedlużeniami ,oraz raty miesieczne [balonowe lub kapitałowo-odsetkowe równe] ustalamy indywidualnie .Kwoty od 20 tys do 10 mln Szybko i profesjonalnie .Oferta oraz doradztwo sa bezplatne Jezeli potrzebujesz rozwiazania finansowego zadzwon lub napisz Obslugujemy cały kraj.Doradztwo finansowe i oferta bezplatnie http://www.gotowka-podzastaw.letnet.pl 731-531-144 [email protected] Dostępne kredyty dopasowane do Twoich potrzeb Dostępne kredyty dopasowane do Twoich potrzeb – Oferty kredytów są dopasowane do indywidualnych potrzeb. Twój wniosek może dotyczyć: kredytu osobistego na dom kredytu na pojazd ułatwiający mobilność projektu rodzinnego lub wydatków związanych ze zdrowiem studiów lub szkoleń podróży lub wypoczynku gotówki konsolidacji zadłużenia lub pożyczki Oferujemy różne rodzaje kredytów w zależności od Twojego projektu. E-mail: [email protected] Tworzenie stron internetowych bez ryzyka Tworzenie stron internetowych bez ryzyka Cena: 299 PLN Strona internetowa nie musi kosztować kilku tysięcy złotych. U nas zapłacisz tylko 299 zł, a gotową stronę otrzymasz nawet w 24 godziny. Wystarczy, że napiszesz czym zajmuje się Twoja firma, określisz swoje oczekiwania i prześlesz kilka zdjęć. Resztą zajmiemy się my. Najpierw przygotujemy bezpłatny projekt wstępny. Jeśli nie spełni Twoich oczekiwań - nic nie płacisz. Zero ryzyka. Jeśli projekt Ci się spodoba, wykonamy stronę w 24 godziny za 299 zł. W cenie otrzymujesz: • nowoczesną stronę internetową, • realizację w 24 godziny, • wdrożenie na serwer, • wsparcie po realizacji. Więcej informacji: https://www.stronaza299.pl/ https://www.facebook.com/stronainternetowaza299pln
Reklama
Reklama

Temperatura: 19°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
Reklama