Kolejne dofinansowanie dla gminy Wojnicz. Powstaną nowe boiska sportowe

  • 21.11.2019, 16:11
  • Edyta Figiel
Kolejne dofinansowanie dla gminy Wojnicz. Powstaną nowe boiska sportowe
W Biadolinach Radłowskich i w Wojniczu powstaną nowe kompleksy boisk wielofunkcyjnych. W obu przypadkach stara i zużyta nawierzchnia asfaltowa zastąpiona zostanie nowoczesną i bezpieczną, a dotychczasowy sprzęt sportowy będzie wymieniony na nowy.

 Ministerstwo Sportu pozytywnie rozpatrzyło wniosek gminy Wojnicz dotyczący przebudowy trzech boisk sportowych na wielofunkcyjny bezurazowy kompleks sportowy, z których dwa powstaną przy Szkole Podstawowej w Biadolinach Radłowskich i jedno przy Szkole Podstawowej w Wojniczu. Całkowity koszt szacowany jest na ponad 768 tys. zł., a gmina otrzymała na ten cel niespełna 400 tys. zł. Realizacja zadań nastąpi w 2020 r.

 

- Dotychczasowa infrastruktura sportowa na terenie tych placówek pozostawiała wiele do życzenia. Stan techniczny boisk nie pozwalał w pełni wykorzystać ich potencjału między innymi do pracy z dziećmi i młodzieżą. Stąd też decyzja o podjęciu starań o uzyskanie wsparcia finansowego na stworzenie nowoczesnego kompleksu sportowego przy tych placówkach – mów burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk. - Dążymy do tego, aby infrastruktura rekreacyjnosportowa na terenie naszej gminy cały czas była modernizowana i rozbudowywana. - dodaje.

Edyta Figiel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe