"Głos matek ma moc zmiany" w Dąbrowie Tarnowskiej

  • 21.11.2019, 16:01
  • Zbigniew Filar
"Głos matek ma moc zmiany" w Dąbrowie Tarnowskiej

Ponad 70 Pacjentek Porodówki Nowej Generacji na Powiślu wypełniło ankiety dotyczące warunków porodu i połogu. Generalnie lepiej niż w latach ubiegłych oceniły pracę personelu Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Najlepsze oceny przyznano za opiekę na oddziale, postawę personelu i szpitalne warunki.

Pacjentki wskazały też obszary do „poprawy”. Oczekują np. dłuższego kontaktu skóra do skóry po porodzie, co piąta z nich chciałby też otrzymać więcej informacji na temat cesarskiego cięcia.

Jak pokazało badanie zdecydowana większość ankietowanych wybrała Dąbrowę ze względu na lekarza prowadzącego ciążę. 30% kierowało się też dobrą opinią o oddziale. Wiedzę na temat porodówki Panie najczęściej czerpały z opinii innych rodzących oraz od rodziny, znajomych i lekarza prowadzącego ciążę. 15% ankietowanych wskazało również na media społecznościowe jako źródło informacji.

Z ankiet wynika też, że coraz więcej Rodzących przyjeżdża na oddział z gotowym planem porodu lub wypełnia go w szpitalu - łącznie 60%. Przypominamy, że plan, który mogą wykorzystać wszystkie przyszłe mamy znaleźć można tutaj: https://bit.ly/2XvqpJw.

Blisko 70 % Pań rodziło w sali jednoosobowej lub wieloosobowej bez obecności innych pacjentek. By złagodzić ból porodowy najwięcej Pacjentek chodziło i spacerowało, sześć na dziesięć Pań korzystało z worka sako, piłki lub drabinek. Niemal do druga Rodząca w tym celu wykorzystywała także prysznic, a blisko 30 % masaż.

Analizowane ankiety Fundacji Rodzić po ludzku były wypełniane w ciągu ostatnich trzech lat.

Zbigniew Filar

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe