Gotowy chodnik ze ścieżką rowerową w Roztoce

  • 21.11.2019, 08:40
  • UM Zakliczyn
Gotowy chodnik ze ścieżką rowerową w Roztoce
Zakończyła się budowa odcinka chodnika, pełniącego jednocześnie funkcję ścieżki rowerowej, od ronda w Roztoce do mostu nad Dunajcem w Zakliczynie. Dzięki oszczędnościom z tej inwestycji udało się również przykryć istniejący rów przy drodze wojewódzkiej oraz zlikwidować barierki przy wjeździe do miasta (w okolicach sklepu Biedronka).

 

Budowę około 750 metrowego odcinka chodnika ze ścieżką rowerową przy drodze wojewódzkiej samorząd gminy Zakliczyn zrealizował wspólnie z samorządem Małopolski. Koszt przedsięwzięcia to przeszło 750 tys. zł, a 50 procent tej kwoty to dotacja z województwa.

Inwestycja znacznie poprawiła bezpieczeństwo przy tej drodze, gdzie jest duże natężenie ruchu ze względu na wcześniejsze skrzyżowanie istotnych ciągów komunikacyjnych (dróg wojewódzkich nr 975 i 980), ale też stanowi duże ułatwienie dla rowerzystów zmierzających do odcinka trasy rowerowej EuroVelo, biegnącej wzdłuż wałów Dunajca.

Urząd Marszałkowski wyraził też zgodę, aby powstałe oszczędności wykorzystać na przebudowę istniejącego chodnika przy wjeździe do Zakliczyna – w okolicach ul. Polnej i sklepu Biedronka. Zasypano m.in. istniejącą skarpę i zlikwidowano utrudniające widoczność barierki. Zrobiony został w ten sposób pierwszy etap prac w tym rejonie.

UM Zakliczyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adamos
Adamos 24.11.2019, 20:07
Pewnie nikt sensowny nie odpowie na to pytanie: - Dlaczego ścieżki rowerowe buduje się z kostki? Jest taki wymóg? Czy ktoś kto o tym decyduje próbował na wąskiej oponie jeździć po kostce? Jest fatalnie i szkoda, że ktoś wydający pieniądze nie bierze tego pod uwagę.
Urzędnik
Urzędnik 27.11.2019, 06:21
Ktoś kto nigdy na rowerze nie jeździł akceptuje plany

Pozostałe