Powiat tarnowski przyjął Samorządową Kartę Praw Rodzin. Przeciwko temu dokumentowi protestowała Lewica

  • 20.11.2019, 15:51
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-11-20-karta-praw-rodzincon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Radni powiatu tarnowskiego podczas listopadowej sesji przyjęli Samorządową Kartę Praw Rodzin. Jak mówi starosta tarnowski – za pomocą tego dokumentu, powiat chce promować tradycyjne wartości. Wyjaśnijmy, że Samorządowa Karta Praw Rodzin m.in. zakłada, że model rodziny oparty jest małżeństwie kobiety i mężczyzny.

Przeciwko przyjęciu tego dokumentu przez Radę Powiatu Tarnowskiego protestowała tarnowska Lewica.

W trakcie sesji na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego złożono petycję przeciw tej uchwale podpisaną przez blisko 500 osób. Ostatecznie za przyjęciem Samorządowej Karty Praw Rodzin głosowało 18 radnych, nikt nie głosował przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu. Dodajmy, że kilka miesięcy temu powiat tarnowski przyjął również rezolucję przeciwko LGBT i ideologii gender. Ponadto samorząd postanowił organizować Powiatowe Święto Rodziny. Pierwsze tego typu wydarzenie odbyło się w czerwcu br.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Super gość
Super gość 21.11.2019, 22:14
Skandal.
XXI wiek, a ciemnota w natarciu.


Pozostałe