Arcelor Mittal wygasza piec w krakowskiej hucie

  • 13.11.2019, 19:40
  • TVN24/x-news
Arcelor Mittal wygasza piec w krakowskiej hucie
raków. Prezes ArcelorMittal zapowiedział, że 23 listopada zostanie wygaszony piec i wstrzymana praca stalowni w krakowskiej hucie. Związkowcy uważają, że oznacza to koniec kombinatu w Nowej Hucie. Nie kryją też rozczarowania, ponieważ przed wyborami premier Mateusz Morawiecki i minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz obiecywali, że piec nie zostanie wygaszony. – Czujemy się, nie chce mówić "oszukani", ale zdegustowani takimi obietnicami, które teraz są bez pokrycia – stwierdził przewodniczący NSZZ Pracowników ArcelorMittal w Krakowie Krzysztof Wójcik.

Decyzja władz huty oznacza, że blisko połowa z 1100 pracowników straci pracę w Krakowie. Dostaną oni propozycję zatrudnienia w innym zakładzie spółki w Dąbrowie Górniczej. Jak podała Monika Roznerska z ArcelorMittal, 400 pracowników będzie nadal zatrudnionych w hucie w Krakowie.

400 osób z krakowskiej huty ma pracować w Dąbrowie Górniczej. "Nie przypuszczam, żeby ktokolwiek chciał zostać tam na dłużej"

23 listopada zostanie wygaszony piec i wstrzymana praca stalowni w krakowskiej hucie. Taką decyzję podjęły władze spółki ArcelorMittal. Decyzja władz huty oznacza, że blisko połowa z 1100 pracowników straci pracę w Krakowie. Dostaną oni propozycję zatrudnienia w innym zakładzie spółki w Dąbrowie Górniczej.

- To nie jest dobre rozwiązanie ani dla pracowników z Krakowa, ani tym bardziej z Dąbrowy, bo tam zablokowano przyjęcia pracowników, którzy mogli zostać zatrudnieni z tego terenu i pracować w dłuższej perspektywie. Nie przypuszczam, żeby ktokolwiek z Krakowa - po 3-, 4- czy 5-miesięcznym okresie - chciał zostać na dłużej – skomentował propozycję ArcelorMittal przewodniczący NSZZ pracowników huty Krzysztof Wójcik.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe