Wojnicz. Świętowali Niepodległą i upamiętnili postać dra Wiktora Łowczowskiego

  • 11.11.2019, 13:10
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-11-11-wojniczmoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojnicz uczcił 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Świętowanie jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w wojnickiej kolegiacie. Później uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik Niepodległości, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Był hymn państwowy, złożenie wiązanek kwiatów i wypuszczenie gołębi pokoju.

W trakcie obchodów odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą postać dra. Wiktora Łowczowskiego. Ta tablica powstała z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wojnickiej.

Przypomnijmy, że dr Wiktor Łowczowski żył na przełomie XIX i XX wieku, od 1895 był związany z Wojniczem. Za jego sprawą powstało Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Wojniczu, oraz została wybudowana siedziba "Sokoła", w której obecne mieści się kino.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe