AZS PWSZ wraca na tron! Najlepsi w Polsce!

  • 29.10.2019, 12:49 (aktualizacja 29.10.2019, 13:07)
  • Źródło: PWSZ w Tarnowie
AZS PWSZ wraca na tron! Najlepsi w Polsce!
Po rocznej przerwie tarnowscy akademicy wracają na pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej Akademickich Mistrzostw Polski w typie wyższych szkół zawodowych. To powtórka historycznego sukcesu z sezonu 2017. Przed rokiem Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie musiał zadowolić się „tylko” drugim miejscem.

Walka o końcowy sukces była długa i ciężka. Studenci tarnowskiej PWSZ wystartowali w 19 z 44 konkurencji i łącznie zdobyli 700,5 punktów. O „złocie” zdecydowało jedynie... 4,5 punktu. O tyle bowiem nasi Akademicy wyprzedzili PWSZ z Leszna, która – dodajmy – wystartowała w jednej konkurencji więcej. Trzecie miejsce zajęła PWSZ z Nysy, która zdobyła 660,5.

Jak widać z powyższych wyników, kwestia kolejności na podium wśród publicznych wyższych szkół zawodowych ważyła się do samego końca. Rywalizacja była zacięta i żadna z uczelni nie była pewna tego, które miejsce na podium ostatecznie zajmie.

- W obszarze sportu akademickiego dla naszego Klubu był to bez wątpienia najlepszy rok. Po rocznej przerwie wróciliśmy na najwyższy stopień podium. Wywalczyliśmy aż cztery medale w generalnej klasyfikacji końcowej, a po raz pierwszy w historii Uczelni i Klubu podczas jednych mistrzostw nasz reprezentant zdobył dwa medale. To historyczne wydarzenia. Jesteśmy szczęśliwi, bo sukcesy przyszły w czasie dla nas wyjątkowym. Już niedługo będziemy obchodzić 20. rocznicę powstania Klubu Uczelnianego AZS przy PWSZ w Tarnowie – mówi Wojciech Nowak, prezes KU PWSZ Tarnów.

Najwięcej punktów w zmaganiach AMP wywalczyli piłkarze ręczni, którzy zajęli w finale krajowym 7. miejsce, „wycenione” na 63 punkty. Tylko jeden punkt mniej przywieźli wspinacze, którzy wywalczyli w trójbojowych zmaganiach 8. miejsce. 60 punktów zdobyły futsalistki, które również zagrały w finale ogólnopolskim.

Analizując zdobycz punktową poszczególnych sekcji, można uznać, że na wynik końcowy najciężej pracowała sekcja lekkiej atletyki, która za udział w mistrzostwach w lekkiej atletyce i biegach przełajowych uzyskała 157 punktów. 119 punktów wywalczyła sekcja wspinaczki, a 115,5 sekcja futsalu.

Bardzo dobrze punktowały również siatkarki oraz studentki trenujące ergometr wioślarski.

Nie można zapomnieć również o wynikach indywidualnych. Aż 4 medale w klasyfikacji końcowej wywalczyli studenci tarnowskiej PWSZ. Dwa medale z zawodów w kolarstwie górskim przywiózł
Michał Topór, student automatyki i robotyki. „Srebro” w skoku w dal wywalczył Mateusz Różański, student wychowania fizycznego, a brąz judoka Arkadiusz Dziarmaga, studiujący administrację.

- Ten sukces to efekt ciężkiej pracy studentów i trenerów podczas treningów. Po raz pierwszy reprezentacja Uczelni wystąpiła w mistrzostwach w trójboju siłowym klasycznym i to również było dla nas nowe, cenne doświadczenia – mówi prezes Nowak.

- Gratuluję wszystkim studentom, którzy reprezentowali naszą Uczelnię w zawodach Akademickich Mistrzostw Polski oraz trenerom, którzy przygotowywali reprezentacje do startów. W tegorocznej edycji naprawdę można było poczuć fakt, że na wynik końcowy składa się suma występów pojedynczych zawodników. Wyprzedziliśmy uczelnię z Leszna tylko o 4,5 punktu i naprawdę każdy ze startujących może być dumny z tego, że to również jego występ i jego wysiłek zadecydował o sukcesie. Punkty zdobywali ci najbardziej doświadczeni, ale również i ci na początku sportowej drogi. Bez punktów szachistów lub koszykarzy końcowy sukces nie byłby możliwy – przekonuje.


- Dziękuję również Władzom Uczelni, które od zawsze deklarują bardzo duże zrozumienie dla idei sportu akademickiego i – co ważniejsze - na deklaracjach się nie kończy. Warunki do trenowania i uprawiania sportu na każdym poziomie, są w tarnowskiej PWSZ bardzo dobre – kończy prezes Nowak.

Źródło: PWSZ w Tarnowie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe