Region. Chcą ujarzmić rzekę Białą. Wody Polskie koszą wały, a powiat zamontuje radar

  • 18.10.2019, 15:46 (aktualizacja 18.10.2019, 17:09)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-10-18-bialamoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedługim czasie w miejscowości Falkowa (gmina Ciężkowice) zostanie zamontowany radar meteorologiczny. To urządzenie będzie ostrzegać nie tylko przed powodzią, ale również z dużą dokładnością będzie prognozować obfite opady i deszcze nawalne. Działaniem tego radaru zostanie objęta cała zlewnia rzeki Białej Tarnowskiej tj. powiat tarnowski, powiat gorlicki i nowosądecki. Urządzenie zostanie zamontowane do końca tego roku.

Radar ma być częścią budowanego od 8 lat Elektronicznego Systemu Ostrzegania Powiatowego. Jednak zanim ten system zacznie działać w pełni, powiat chce zadbać o to, by zwiększyć bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w inny sposób. Pomóc ma koszenie wałów. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe