Filipowice. Na 130-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nadano jej patrona i przekazano sztandar

  • 16.10.2019, 20:42 (aktualizacja 16.10.2019, 20:49)
  • Wioletta Zarębska
Filipowice. Na 130-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nadano jej patrona…
loadingŁaduję odtwarzacz...
To było wyjątkowe wydarzenie dla Szkoły Podstawowej w Filipowicach. Ta placówka obchodziła 130-lecie istnienia. W trakcie tego jubileuszu szkole nadano patrona, którym został św. Jan Paweł II, placówka zyskała również sztandar. Przygotowania do tego wydarzenia trwały około roku – mówi dyrektor szkoły.

W przygotowania do świętowania włączyła się cała lokalna społeczność, ponadto dzieci i młodzież szkolna poznawały osobę swojego patrona, jego historię oraz wartości którymi się kierował. Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli przygotowali też przedstawienie, w trakcie którego zaprezentowały historię szkoły oraz postać papież Polaka. To wyjątkowy patron, który stanowi wzór do naśladowania – mówi burmistrz miasta i gminy Zakliczyn.

Dzień uroczystego świętowania tego wydarzenia jest nie przypadkowy. Oficjalne obchody zorganizowano w 41. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Równocześnie szkoła otrzymała drugi bardzo ważny symbol – sztandar.
 
To wydarzenie otwiera nową kartę w historii tej szkoły  - mówił obecny w trakcie wydarzenia Artur Puciłowski, dyrektor tarnowskiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

Do Szkoły Podstawowej w Filipowicach uczęszcza prawie 80 uczniów, równocześnie przy placówce działa oddział przedszkolny, w którym jest 50 dzieci.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe