Tarnów wyemituje obligacje na kwotę 50 mln zł

  • 12.10.2019, 19:23
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-10-11-obligacjemoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowscy radni zdecydowali, że miasto wyemituje obligacje komunalne na kwotę 50 mln zł. Taka decyzja ma sprawić, że banki zechcą udzielić Tarnowowi kredytu. Miastu pieniądze są potrzebne na spłatę już zaciągniętych kredytów i zobowiązań, sfinansowanie planowanego deficytu związanego z wydatkami majątkowymi oraz wkład własny do ewentualnych inwestycji z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej.

Podczas głosowania ws. emisji obligacji obecnych było 19 radnych, 10 z nich było na "tak", pozostałych 9 wstrzymało się od głosu.

Przypomnijmy, że pod koniec września pojawiła się informacja o tym, że miasto ma problem z otrzymaniem kredytów w bankach, takie rewelacje przekazywali radni lokalnym mediom. Chwilę później prezydent Ciepiela zwołał konferencję prasową, na której uspokajał, że budżet miasta Tarnowa jest pod kontrolą. Również teraz zarówno prezydent miasta jak i przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie twierdzą, że warunki stawiane przez banki nie są spowodowane kondycją finansową miasta.

Dodajmy, że obligacje mają zostać wyemitowane jeszcze w tym roku, a wartość nominalna jednej będzie wynosić tysiąc zł. Na razie nie wiadomo ile będzie kosztować obsługa tych obligacji, wiadomo za to, że miasto zdecydowało się pokryć tę kwotę z własnego budżetu.

Miasto planuje również, że wykup obligacji. Nastąpi od przyszłego roku i potrwa do 2031 roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
emer
emer 19.10.2019, 16:45
kiepsko z kasa w tarnowie zakładow brak sklepy prywatne zamykaja a LIDLL i Biedronka KASY NIE DAJA zaduzo takie rzady PO w miescie zostana sami emeryci i prezydent

Pozostałe