Będzie rewitalizacja centrum Zakliczyna

  • 10.10.2019, 10:34 (aktualizacja 11.10.2019, 08:41)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-10-10-remont-zakliczynmoviev2con.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
We środę w ratuszu oficjalnie podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Rewitalizacja podzielona jest na dwa etapy, w pierwszym z nich wyremontowane ma zostać 400 m chodników wokół rynku, które ułożone zostaną z kostki granitowej, przebudowane mają być też drogi wokół rynku. To ważne zadanie z punktu widzenia podniesienia atrakcyjności turystycznej, ale także inwestycyjnej Miasta i Gminy Zakliczyn – mówił burmistrz.

Na ten remont gmina pozyskała z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych dotację w wysokości ponad 3,5 mln zł, a wartość umowy z wykonawcą to ponad 4,8 mln zł. Z kolei powiat tarnowski z tego samego źródła otrzymał ponad 800 tys, zł na przebudowę drogi powiatowej przecinającej zakliczyński rynek. W sumie ta druga inwestycja pochłonie około 1,6 mln zł, a za całość trzeba będzie zapłacić łącznie około 6,5 mln zł. Inwestycje mają być zrealizowane w ciągu dwóch lat.

Umowa z wykonawcą została podpisana w obecności posła Michała Wojtkiewicza, który równocześnie jest Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Zakliczyn. W trakcie przemówienia  parlamentarzysta przypominał o środkach, które obecnie trafiają do samorządów.

Dodajmy, że w drugim etapie wyremontowana ma zostać płyta rynku. Jak mówi burmistrz Zakliczyna na to zadanie samorząd również będzie się starał pozyskać środki zewnętrzne. Według szacunków na ten remont potrzebne jest około 3 mln zł.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
K. Furtek
K. Furtek 12.10.2019, 11:18
dlaczego nie będzie już plant i normalnego zielonego zakątka w centrum? czy musimy się stawać jak wszystkie inne miasta?
Jarosław
Jarosław 21.11.2019, 12:52
Bo o planty trzeba dbać,a jak kamień położyć to tylko czekać na trzęsienie ziemi.Otoczakii na rynku to w sumie masakra, ale zielenina powinna pozostać.Gdyby o planty dbać to ładnie by to wyglądało,ale pis ma jakiś problem z zielonym począwszy od ministerstwa Ułożenie nawierzchni na zatoczce PKS pozostawia i tak wiele do życzenia nie wiadomo czego w przyszłości będziemy świadkami

Pozostałe