Tarnów. Chcą uzdrawiać służbę zdrowia. Róża Thun i Urszula Augustyn o Europejskim Programie Walki z Rakiem

  • 30.09.2019, 15:24
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-09-30-po-o-rakumoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Służba zdrowia, a przede wszystkim onkologia to temat, który poruszała na zwołanej przez siebie konferencji posłanka Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej. Towarzyszyła jej Róża Thun z parlamentu europejskiego, która podkreślała, że potrzebna jest współpraca Polski z innymi państwami unii w celu lepszej wymiany infomacji o sposobach leczenia pacjentów, zwłąszcza tych chorych na nowotwory.

Róża Thun przytaczała dane, które mówią że rocznie w Unii Europejskiej umiera około 9 milionów osób z powodu choroby nowotworowej. Z kolei w Polsce wyleczonych z nowotworu zostaje o 30 % mniej osób niż w pozostałych krajach Unii. 


 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe