Promesy na remonty dróg oraz dotację na zakup tomografu otrzymał powiat dąbrowski

  • 23.09.2019, 17:18 (aktualizacja 23.09.2019, 17:43)
  • Wioletta Zarębska
tar2019-09-23-dabrowatarnowskamoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Duże środki finansowe zostały przekazane dla powiatu dąbrowskiego. Wicewojewoda małopolski na ręce starosty Lesława Wieczorka przekazał dwie promesy na remonty dróg oraz dotację na zakup tomografu dla dąbrowskiego szpitala. Wręczenie czeków miało miejsce w trakcie sesji rady powiatu dąbrowskiego.

Środki na remont drogi w Zalipiu są z tzw. "powodziówki". Z kolei pieniądze na naprawę ul. Leśnej w Oleśnie pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych, kwota dofinansowania na remont trasy wynosi nieco ponad 2 miliony złotych. W sumie na naprawę dróg powiat dąbrowski otrzymał prawie 3,2 miliony złotych.

Jednak to nie jedyne pieniądze jakie trafiły do powiatu dąbrowskiego. W trakcie trwania sesji została też przekazana dotacja na zakup specjalistycznego sprzętu dla dąbrowskiego szpitala. Starosta dąbrowski dodaje, że ta inwestycja powinna być ukończona do końca bieżącego roku. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe