Feralna niedziela na drogach Tarnowa i regionu

  • 23.09.2019, 16:56 (aktualizacja 23.09.2019, 16:59)
  • KMP Tarnów
Feralna niedziela na drogach Tarnowa i regionu

W słoneczną niedzielę na drogach Tarnowa i regionu doszło do siedmiu wypadków i kolizji. Groźne wypadki miały miejsce na przejściach dla pieszych w Lisiej Górze i Tarnowie.

Pierwszy z nich miał miejsce w rejonie kościoła w Lisiej Górze w niedzielne popołudnie tuż po godzinie 15. Kierowca osobowej Toyoty Rav4 nie zauważył znajdującej się na przejściu dla pieszych 25-letniej mieszkanki Lisiej Góry. Doszło do potrącenia kobiety, która w wyniku uderzenia doznała urazu głowy oraz obrażeń wewnętrznych. Poszkodowana w stanie nieprzytomnym została przetransportowana do tarnowskiego szpitala, gdzie przekazano ją w ręce lekarzy. Kierowcą był 59-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym stracił prawo jazdy. W tej sprawie wszczęto postępowanie w tarnowskiej komendzie, które wyjaśni wszystkie okoliczności wypadku.

Drogie podobne zdarzenie miało miejsce w Tarnowie po godzinie 19 na przejściu dla pieszych w rejonie Tarnowskich Wodociągów. Na przejściu dla pieszych ulicy Narutowicza od strony ul. Wodnej w kierunku „Burku” poruszała się 80-letnia kobieta, mieszkanka Tarnowa. Gdy kończyła przechodzenie przez pasy, została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Kierowca fiata to 75-letni mieszkaniec Tarnowa, który nie zauważył kobiety. W wyniku uderzenia mieszkanka Tarnowa w stanie przytomnym trafiła do tarnowskiego szpitala, gdzie okazało się, że ma złamane kolano oraz doznała ogólnych potłuczeń. W tym przypadku również wszczęte zostało postępowanie, które pozwoli na wyjaśnienie tego wypadku.

Tarnowska policja zwraca się z apelem o ustępowanie pierwszeństwa przejazdu i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

W mijającym tygodniu w garnizonie tarnowskim doszło do 5 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. Dodatkowo na drogach regionu doszło do 52 kolizji i aż 39 kierowców zostało zatrzymanych po spożyciu alkoholu.

KMP Tarnów

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe