Będzie remont dwóch dróg w Szczucinie. Wojewoda dołożył znaczną kwotę pieniędzy

  • 23.09.2019, 15:44
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-09-23-szczucinmoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ulice Targowa i Batalionów Chłopskich Szczucinie wreszcie doczekają się remontu. Jest to możliwe za sprawą dofinansowania jakie gmina otrzymała od wojewody małopolskiego. Czek przekazany przez wicewojewodę Zbigniewa Starca na ręce burmistrza Jana Sipiora opiewa na niemal 3 miliony zł – to 80 % potrzebnej kwoty.

Każda z tych dróg zostanie naprawiona na odcinku o długości jednego kilometra, wraz z nawierzchnią asfaltową wymienione zostaną też chodniki, ale nie tylko. To będzie całkowita przebudowa - wyjaśnia burmistrz miasta i gminy Szczucin.

Urząd miasta i gminy dodaje, że przetarg został już ogłoszony. Burmistrz liczy na to, że obie drogi będą gotowe jeszcze w tym roku.

Dodajmy, że promesa, która trafiła do gminy Szczucin pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych i ma być przeznaczona na poprawę infrastruktury drogowej. Takie czeki otrzymały również trzy inne samorządy z terenu powiatu dąbrowskiego. Łącznie promesy opiewają one na kwotę prawie 5,6 miliona zł.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe