RYGLICE: PONAD 830 TYS. ZŁ NA SPRZĘT DLA WYDZIAŁU GOSPODARKI KOMUNALNEJ

  • 18.09.2019, 22:02 (aktualizacja 18.09.2019, 22:05)
  • UM Ryglice
RYGLICE: PONAD 830 TYS. ZŁ NA SPRZĘT DLA WYDZIAŁU GOSPODARKI KOMUNALNEJ

Pracownicy wydziału gospodarki komunalnej i drogownictwa odebrali w dniu dzisiejszym nową koparko-ładowarkę, która służyć będzie utrzymaniu czystości i porządku na terenie gminy Ryglice. Maszyna stanowiąca wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Ryglicach kosztowała 344 tys. zł. Wcześniej do użytku pracowników trafiła już kosiarka, wykaszarka i pilarka spalinowa oraz myjka ciśnieniowa. W planach mamy jeszcze zakup m.in. systemu monitoringu, kontenerów i pojemników na odpady, pilarki stołowej, nagrzewnicy olejowej i wagi platformowej do Punktu. Ogromną część tych wydatków, sfinansujemy ze środków RPO Województwa Małopolskiego, który pokryje 85% kosztów netto zadania.

---------------

Zgodnie z planem i moimi oczekiwaniami jeszcze w tym roku zakończymy kompleksowe doposażanie wydziału gospodarki komunalnej i drogownictwa w sprzęt niezbędny do przejęcia części zadań zlecanych do tej pory zewnętrznym firmom.

Dzięki już posiadanym maszynom, jak i właśnie finalizowanemu zakupowi fabrycznie nowego ciągnika z osprzętem zimowym, w sezonie zimowym 2019/2020 drogi gminne w kilku sołectwach będziemy odśnieżać samodzielnie. Zakup kolejnego sprzętu do zimowego utrzymania dróg to spory wydatek (450 tys. zł), ale jestem przekonany że w dłuższej perspektywie czasu pozwoli na spore oszczędności.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

 

UM Ryglice

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe