Kilka tysięcy matczynych emerytur w Małopolsce

  • 18.09.2019, 13:59
  • Natalia Tryba
tar-2019-09-18_matczyne_emerytury_gotowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kilka tysięcy matczynych emerytur w Małopolsce – od marca można było starać się o rodzicielskie świadczenie uzupełniające „Mama 4 plus”. W Małopolsce niemal 4,2 tys. osób otrzymało wsparcie finansowe z tego programu, w rejonie Tarnowa niemal 1 tys. osób.

Większość osób, które złożyły wniosek były pomiędzy 60 a 69 rokiem życia. 

Więcej informacji o tym jak otrzymać rodzicielskie świadczenie uzupełniające można znaleźć na stronie www.zus.pl.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polka
Polka 22.09.2019, 19:10
a co z osobami co zapierdzielają przez 40 lat i dostaną taką samą albo i niższą emeryturę? Rozumiem, że wychowanie takiej 4 czy większej ilości dzieci do łatwych nie należą ale one dorastają, starsze zajmuje się młodszym i można spokojnie iść do pracy.
Taki rodzaj emerytury powinien być dla tych matek, które mają dziecko niepełnosprawne i musiała zrezygnować z pracy żeby się nim zajmować.
P.S. Czy wiecie w ogóle skąd ta kasa idzie? Z Waszych podatków, które dzięki nim macie swoje 500+ 300+ i mama+ więc to nie rząd daje Wam pieniądze tylko z Waszej własnej kieszeni!
Iwona
Iwona 18.09.2019, 15:19
Mamy za trud wychowania wielodzietnej rodziny docenione pochwalam sama pochodze z takiej rodziny i wiem co to znaczy mamy maja co robic i chwala im za to

Pozostałe