Kolejne drogi zostaną wyremontowane w GMINY RYGLICE

  • 12.09.2019, 14:52 (aktualizacja 12.09.2019, 14:56)
  • UM Ryglice
Kolejne drogi zostaną wyremontowane w  GMINY RYGLICE

eszcze w tym roku, w Lubczy i Ryglicach wyremontowane zostaną kolejne odcinki dróg gminnych. Wszystko za sprawą dofinansowania ze środków Samorządowego Funduszu Drogowego realizowanego przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Mimo, że wniosek aplikacyjny był bardzo trudny i wymagał ogromnego zaangażowania ze strony kadry Urzędu udało nam się pozyskać 928 tys. zł, co stanowi 80% szacowanych kosztów zadania. Dzięki tym pieniądzom odbudujemy i częściowo wybudujemy ponad 0,7 km drogi gminnej za cmentarzem w Lubczy (łącznik do drogi na Czarną Wieś) oraz wyremontujemy ponad 1,3 km ul. Adama Mickiewicza w Ryglicach (począwszy od skrzyżowania z ul. Tarnowską).

Nasza radość jest tym większa, że początkowo zakładano mniejszy tj. 50% poziom dofinansowania ze strony Samorządowego Funduszu Drogowego, jednak w trakcie oceny złożonych wniosków zwiększono go do pułapu 80%. Pozwoli to na zaoszczędzenie ogromnej kwoty, którą przeznaczymy na kolejne niezbędne inwestycje służące naszym mieszkańcom.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

UM Ryglice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe