Nowy wóz na 150 lat OSP Wojnicz

  • 09.09.2019, 11:47
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-09-08-150-lat-wojnicz-ospmoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na co dzień pomagają innym, ratując życie i mienie, a teraz mają swoje święto - Ochotnicza Straż Pożarna w Wojniczu obchodziła jubileusz 150-lecia istnienia. Z tej okazji do jednostki trafił wyjątkowy, a przede wszystkim bardzo potrzebny prezent. Mianowicie Ochotnicza Straż Pożarna w Wojniczu otrzymała nowy wóz bojowy marki MAN.

Zastąpi on stary i wysłużony pojazd, który w jednostce służył ćwierć wieku. W zakupie nowego samochodu pomógł wojnicki samorząd, a część pieniędzy udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Jubileusz 150-lecia to nie tylko przekazanie nowego samochodu. To także nagrody, odznaczenia i wyróżnienia, które otrzymali zasłużeni druhowie z terenu gminy Wojnicz. Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę otrzymał Marek Bachara wiceprezes jednostki OSP Zakrzów.

Dodajmy, że OSP Wojnicz powstało w 1869 roku. Obecnie liczy około 50 członków, ponadto przy jednostce działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która zrzesza 11 osób.


 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe