Upamiętnili żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku na ziemi wojnickiej

  • 08.09.2019, 16:59
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-09-08-obeliskmoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nie wiadomo ilu ich było, ale wiadomo, że każdy z nich bronił swojego domu i swojego kraju – dziś postanowiono im za to podziękować. Było złożenie kwiatów i hołd dla poległych. W ten sposób uczczono pamięć o żołnierzach, którzy zginęli na ziemi wojnickiej we wrześniu 1939 roku. By wspominać ich bohaterstwo postawiono też obelisk, który 8 września został oficjalnie odsłonięty i poświęcony. Na nim wymieniono nazwiska poległych żołnierzy.

Data uroczystości jest nieprzypadkowa, polegli żołnierze zostali pochowani 8 września 1939 roku na wojnickim cmentarzu. Jednak ustalenie tych informacji zajęło wiele czasu.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe