Żabno. Osiem nowel na ósmą edycję Narodowego Czytania

  • 07.09.2019, 14:07 (aktualizacja 07.09.2019, 14:28)
  • Natalia Tryba
tar-2019-09-7_narodowe_cyztanie_got.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przez całą sobotę, na terenie całego kraju, wybrzmiewają fragmenty dzieł klasyki literatury polskiej. Nie inaczej jest w powiecie tarnowskim - pod patronatem starosty i burmistrzyni Żabna - odbyło się wspólne czytanie nowel. Rozpoczęto "Katarynką".

Na tegoroczną akcję Narodowego Czytania Para Prezydencka wybrała Nowele polskie. Czytane będą: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony… „ Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.

Czytaniu w Żabnie towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu kwartetu smyczkowego Con Afetto oraz akcja bookcrossingowa, czyli uwalniania książek, która sprawiła, że wiele „starych” książek znalazło nowych czytelników.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe